Шарлотка на кислому молоці: пять простих покрокових рецептів пирога з яблуками та іншими фруктами

Як швидко і смачно приготувати шарлотку на кислому молоці: пять простих покрокових рецептів пирога з яблуками та іншими фруктами

Покрокові рецепти шарлотки на кислому молоці зі свіжими яблуками, сухофруктами, манкою, грушами

Варіант 1: Класична шарлотка на кислому молоці

Традиційна начинка для шарлотки – це свіжі яблука. Саме такі пироги по праву заслуговують називатися класикою. Найпростіший рецепт, для якого потрібно гарне кисле молоко, дозріле, густої консистенції. Якщо напій тільки-тільки зіпсувався і подкис, але не згорнувся, то він не годиться.

Інгредієнти

  • 150 г цукрового піску;
  • 0,4 кг яблук;
  • 0,25 кг борошна;
  • 10 г соди;
  • 2 яйця;
  • 210 мл кислого молока;
  • 15 г вершкового масла.

Покроковий рецепт класичної шарлотки на кислому молоці

Крок 1:

Починати заміс тіста для шарлотки потрібно з кислого молока. Обов’язково виймаємо його з холодильника, можна навіть поставити біля радіатора опалення. Потім додаємо соду, розмішуємо.

Крок 2:

З’єднуємо яйця і неповний склянку цукрового піску, збовтуємо віночком, вводимо кисле молоко. До цього моменту вже в ньому пройшла реакція, сода встигла погаситься. Перемішуємо всі разом, заправляємо борошном. Залишаємо тісто в спокої.

Крок 3:

Нарізаємо яблука. Шматочки можна робити не тільки різного розміру і форми. Засипаємо в тісто. При використанні солодких йди позбавлених смаку яблук, можна їх попередньо збризнути (або навіть полити) лимонним соком.

Крок 4:

Вершкове масло, вказана у рецептурі, використовується лише для форми. Просто натираємо її шматочком, відразу ж виливаємо тісто з кислого молока і яблук.

Крок 5:

Відправляємо на випічку. Духовка повинна розігрітися до 180 градусів. Час від 25 до 40 хвилин. Тривалість випічки залежить від особливостей духовки, діаметра використовуваної форми.

Даний кисле молоко готується з кип’яченого продукту. Якщо прокис свіжий продукт, то виходить кисляк. Тісто для шарлотки можна замішувати на будь-якому вигляді, згодиться навіть кефір, але може незначно відрізнятися кількість борошна.