Мочені яблука з житнім борошном: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мочені яблука з житнім борошном: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти мочених яблук з житнім борошном і гірчицею, медом, солодом, соломою

Варіант 1: Класичний рецепт мочених яблук з житнім борошном

Мочені яблука можна готувати різними способами, але в старовину для квашення і поліпшення смаку додавали житнє борошно. Зараз немає проблем знайти її в магазині, також можна самостійно перемолоти зерно, такий варіант ще краще. Тут перевірений десятиліттями рецепт мочених яблук з вишневими листочками. Раніше їх готували у величезних дерев’яних бочках, щоб ласувати до самої весни. Зараз можна використовувати не таку велику посуд. Вибираємо яблука осінніх щільних сортів і невеликого розміру. Великі і м’які плоди для мочіння не годяться.

Інгредієнти

 • 10 л води;
 • 7 кг яблук;
 • 200 г житнього борошна;
 • 5 ложок солі;
 • листя вишні (смородини);
 • 300 г цукру.

Покроковий рецепт класичних мочених яблук

Крок 1:

У літр гарячої води (можна брати окріп) засипаємо рецептурний цукор, п’ять ложок солі. Розмішуємо до розчинення і залишаємо остигати, поки готуємо інші інгредієнти.

Крок 2:

Яблука разом із вишневими листочками (можна використовувати смородину або суміш) ретельно промити. Відразу відкладаємо пошкоджені, биті і червиві фрукти. Вони зіпсують всю заготівлю, посприяють гниття інших плодів, з’явиться неприємний смак.

Крок 3:

Беремо діжку, бачок, велика емальоване відро або каструлю. Промиваємо всередині з содою, ретельно обполіскуємо. Можна використовувати для мочіння і велику банку. Кидаємо на дно жменя листя, розподіляємо в рівномірний шар, засипаємо яблука. Бажано їх також вкривати листям, але вже в невеликій кількості.

Крок 4:

За час підготовки яблук у нас охолов сольовий розчин з цукром, додаємо до нього житнє борошно, розмішуємо, а потім заливаємо холодну воду. Важливо, щоб вона не містила хлору. Зазвичай використовують для мочіння джерельну або колодязну, фільтровану воду. Якщо нічого такого немає, то кип’ятимо з водопроводу і остуджуємо.

Крок 5:

Кладемо на яблука з листям гурток, кришку або щось схоже, ставимо гніт. Важкий вантаж не потрібен, достатньо 1-2 кілограми, важливо щоб фрукти не спливали. Заливаємо зверху на вантаж розчин з житнім борошном.

Дивіться також:  Мочені яблука з медом: пять простих покрокових рецептів

Крок 6:

Залишаємо яблука на пару днів при кімнатній температурі, потім опускаємо на 4 тижні в льох або підвал. Важливо, щоб температура не перевищувала 18 градусів.

Для мочених яблук, як і будь-яких інших заготовок, небажано використовувати йодовану сіль, а також сортів екстра (дрібний помел).

Варіант 2: Швидкий рецепт мочених яблук з житнім борошном і гірчицею

Яблука по цьому рецепту готується буквально за два тижні, але вибираємо дрібні фрукти. Також дуже важливо в розсіл, додати гірчицю. Вона не дозволить заготівлі закиснути під час першого настоювання в теплому приміщенні. Використовуємо сухий гірчичний порошок, кількість дано в ложках, набираємо з гіркою.

Інгредієнти

 • 10 л води;
 • стакан житнього борошна;
 • 5 ложок гірчиці;
 • 170 г солі;
 • дрібні яблука;
 • листя за бажанням;
 • склянку цукру.

Як швидко приготувати мочені яблука

Крок 1:

Розводимо в очищеній воді сіль з цукром і гірчичним порошком. Навіщо невелику кількість відливаємо, з’єднуємо з житнім борошном. Виливаємо назад, розмішуємо, грудочок в розсолі бути не повинно.

Крок 2:

Промиваємо всі яблучка, браковані та пошкоджені фрукти відразу відкидаємо в сторону. На інших зубочисткою робимо по дві або три дірочки. Закидаємо в діжку або бачок, за бажанням прослаиваем вишневими листочками. На дно можна покласти гілочки.

Крок 3:

Залишається тільки залити яблука розсолом і помістити на них гніт. Витримуємо три або чотири дні при кімнатній температурі, а потім прибираємо в прохолодне місце. Періодично мочені яблука потрібно перевіряти. Важливо, щоб протягом усього часу вони перебували в рідині, не підсихали.

Кількість цукру при мочених яблук можна збільшувати на 10 літрів рідини додають до 700 грамів. Особливо це актуально при використанні недостиглих або дуже кислих фруктів.

Варіант 3: Мочені яблука з житнім борошном і солодом

Солод – проросле обсмажене і перемелене зерно. Цей інгредієнт активно використовують не тільки в приготуванні квасу, але і для консервації, різних домашніх заготовок. Тут дуже вдалий рецепт мочених яблук. Готуються вони просто, але виходять дуже ароматними, неодмінно порадують смаком взимку і подарують масу необхідних організму вітамінів.

Дивіться також:  Мочені яблука в бочках пять простих покрокових рецептів

Інгредієнти

 • 50 г солоду;
 • 5 ложок житнього борошна;
 • 300 г цукру;
 • 6 кг яблук;
 • 10 л води;
 • вишневі листя;
 • 180 г солі.

Як приготувати

Крок 1:

Солод заливаємо гарячою водою, але не окропом. Додаємо до них сіль, цукор, розмішуємо і залишаємо до розчинення, потім вводимо житнє борошно, розмішуємо, з’єднайте з залишилася водичкою.

Крок 2:

Яблука промиваємо, те ж саме робимо з вишневими листочками. Укладаємо в діжку або відерце, бачок. Заливаємо приготовленої холодною рідиною, ставимо під гніт.

Крок 3:

Якщо не потрібно прискорювати процес мочіння, то відправляємо в прохолодне місце. Якщо хочеться спробувати яблучка раніше, то залишаємо на пару днів у теплому приміщенні, а потім прибираємо в підвал або комору. Витримуємо 3-4 тижні.

Час мочіння яблук залежить від багатьох факторів: температури в приміщенні, розміру і щільності фруктів, товщини шкірки, а також вибраного рецепту.

Варіант 4: Мочені яблука з житнім борошном, медом і м’ятою

В старовину для мочіння часто використовувався не цукор, а мед. Така заміна давала оригінальний смак і аромат. До того ж мед також є консервантом. Тут простий рецепт дуже смачних мочених яблук з житнім борошном. Вони простоять до самої весни, якщо використовувати щільні фрукти, а зберігати бочку при температурі не вище 16 градусів.

Інгредієнти

 • відро води;
 • 5-6 кг яблук;
 • 400 г меду;
 • 4 ложки солі;
 • 1 ст. житнього борошна:
 • жменя смородинового листя;
 • жменя вишневих листків;
 • 5 гілочок м’яти.

Покроковий рецепт

Крок 1:

На дно діжки або інший використовується для мочіння посуду кидаємо трохи вишневих листочків і три гілочки м’яти. Вона дасть хороший аромат. Можна взяти мелісу. Укладаємо промиті цілі яблука, перекидаємо періодично смородиновыми і вишневими листочками.

Крок 2:

Зверху висипаємо залишки листя і кладемо ще м’яту. Накриваємо дерев’яним кружком відповідного розміру або непотрібної кришкою, приступаємо до приготування розсолу.

Дивіться також:  Мочені яблука в домашніх умовах в банках на зиму пять простих покрокових рецептів

Крок 3:

Літр води, підігріваємо до гарячого стану, знімаємо з плити і засипаємо в нього сіль. Розмішуємо, рідина повинна охолонути приблизно до шістдесяти градусів, після чого вводимо в неї мед. Продовжуємо розмішувати, шматочки повинні розчинитися, тільки потім засипаємо борошно. У процесі цих маніпуляцій рідина охолоне. З’єднуємо її з залишилася холодною водою.

Крок 4:

Заливаємо підготовлені і пригнічені гнітом яблука. Відправляємо в прохолодне місце на чотири тижні. Оптимальна температура від 14 до 18 градусів. Через місяць (іноді й раніше) можна з яблук зняти пробу.

Для мочіння використовують тільки справжній мед, замінники не підходять. Але зате можна пустити в заготовку застояне, зацукорився продукт, гірше від цього не буде.

Варіант 5: Мочені яблука з житнім борошном і соломою

При мочіння використовують не тільки листя вишні або смородини, але і солому. Дуже зручний варіант прошарку, який має свої плюси і особливий аромат. Готувати можна в діжці, емальованому відрі або каструлі.

Інгредієнти

 • яблука;
 • солома;
 • 4 ложки житнього борошна;
 • 6 літрів води;
 • 4 ложки гірчиці;
 • 150 г цукру або меду;
 • 4 ложки солі.

Як приготувати

Крок 1:

Яблука вимити. Якщо хочеться прискорити процес мочіння, то наколюємо. У відро чи бак насипати тонкий шар соломи, укладаємо яблучка, кожен шар присипаємо соломкою. Також прикриваємо фрукти зверху.

Крок 2:

Цукор і сіль розчиняємо в літрі гарячої води, можна використовувати мед, кількість збільшувати не потрібно. Охолоджуємо, додаємо гірчицю і житнє борошно. Відміряємо ложками, додаємо з гіркою. Змішуємо з залишилася водою.

Крок 3:

Заливаємо яблука підготовленої рідиною, накриваємо гуртком або кришкою меншого діаметру, ніж бачок. Кладемо камінь або цегла, можна взяти інший вантаж. Залишаємо приблизно на три тижні. Потім можна дістати невелику яблучко, спробувати. В середньому час мочіння становить 4-6 тижнів при температурі близько 16 градусів.

Яблука будуть красиві, якщо при закладці в діжку додавати ягоди журавлини або брусниці. Вони подарують приємний відтінок, зроблять смак цікавіше і глибше.