Мочені яблука з житнім борошном: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мочені яблука з житнім борошном: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти мочених яблук з житнім борошном і гірчицею, медом, солодом, соломою

Варіант 1: Класичний рецепт мочених яблук з житнім борошном

Мочені яблука можна готувати різними способами, але в старовину для квашення і поліпшення смаку додавали житнє борошно. Зараз немає проблем знайти її в магазині, також можна самостійно перемолоти зерно, такий варіант ще краще. Тут перевірений десятиліттями рецепт мочених яблук з вишневими листочками. Раніше їх готували у величезних дерев’яних бочках, щоб ласувати до самої весни. Зараз можна використовувати не таку велику посуд. Вибираємо яблука осінніх щільних сортів і невеликого розміру. Великі і м’які плоди для мочіння не годяться.

Інгредієнти

  • 10 л води;
  • 7 кг яблук;
  • 200 г житнього борошна;
  • 5 ложок солі;
  • листя вишні (смородини);
  • 300 г цукру.

Покроковий рецепт класичних мочених яблук

Крок 1:

У літр гарячої води (можна брати окріп) засипаємо рецептурний цукор, п’ять ложок солі. Розмішуємо до розчинення і залишаємо остигати, поки готуємо інші інгредієнти.

Крок 2:

Яблука разом із вишневими листочками (можна використовувати смородину або суміш) ретельно промити. Відразу відкладаємо пошкоджені, биті і червиві фрукти. Вони зіпсують всю заготівлю, посприяють гниття інших плодів, з’явиться неприємний смак.

Крок 3:

Беремо діжку, бачок, велика емальоване відро або каструлю. Промиваємо всередині з содою, ретельно обполіскуємо. Можна використовувати для мочіння і велику банку. Кидаємо на дно жменя листя, розподіляємо в рівномірний шар, засипаємо яблука. Бажано їх також вкривати листям, але вже в невеликій кількості.

Крок 4:

За час підготовки яблук у нас охолов сольовий розчин з цукром, додаємо до нього житнє борошно, розмішуємо, а потім заливаємо холодну воду. Важливо, щоб вона не містила хлору. Зазвичай використовують для мочіння джерельну або колодязну, фільтровану воду. Якщо нічого такого немає, то кип’ятимо з водопроводу і остуджуємо.

Крок 5:

Кладемо на яблука з листям гурток, кришку або щось схоже, ставимо гніт. Важкий вантаж не потрібен, достатньо 1-2 кілограми, важливо щоб фрукти не спливали. Заливаємо зверху на вантаж розчин з житнім борошном.

Крок 6:

Залишаємо яблука на пару днів при кімнатній температурі, потім опускаємо на 4 тижні в льох або підвал. Важливо, щоб температура не перевищувала 18 градусів.

Для мочених яблук, як і будь-яких інших заготовок, небажано використовувати йодовану сіль, а також сортів екстра (дрібний помел).