Мочені яблука в домашніх умовах в банках на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мочені яблука в домашніх умовах в банках на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування мочених яблук в домашніх умовах в банках на зиму з житнім борошном, гірчицею, капустою, горобиною

Варіант 1: Мочені яблука в домашніх умовах в банках на зиму на житньому борошні

Вимочування яблук прийнято проводити в дерев’яних бочках або діжках, але такий метод неприйнятний для міських умов. Куди практичніше в умовах міської квартири готувати мочені яблука в скляній тарі, об’ємом три літри. Згідно з традиційною рецептурою при вимочуванні обов’язково повинна бути солома і листя смородини. Якщо останній компонент дістати не так вже й складно, з соломою виникають певні труднощі, тому при заготівлі солому замінюють житнім борошном хорошої якості.

Інгредієнти:

  • пізньостиглі яблука – 2 кг;
  • смородинові листя;
  • 2500 мл води;
  • ложечка солі;
  • півсклянки цукру;
  • житнє борошно – 100 гр.

Покроковий рецепт мочених яблук в домашніх умовах в банках на зиму з борошном

Крок 1:

Тару ретельно промиваємо з содовим розчином. Обережно, щоб ємності не тріснули, вливаємо в них трохи окропу і даємо постояти хвилину. Воду виливаємо, банку тимчасово відставляємо в сторону.

Крок 2:

Яблука перебираємо. Плоди зі слідами ударів і червоточина відкладаємо, хороші добре обмиваємо теплою водою, відриваємо хвостики. Моєму і злегка обсушуємо листи смородини.

Крок 3:

Заповнюємо банки. Застеляємо дно листям смородини, укладаємо одним рядом яблука і прикриваємо їх смородиновыми листочками. Повторюємо, поки не заповнимо ємність до горла, останній ряд плодів прикривають листям.

Крок 4:

У невелику мисочку просіваємо житнє борошно. Підливаючи потроху прохолодну воду і розмішуючи віночком, готуємо однорідну кашку. Залишилася воду доводимо до кипіння і охолодити до кімнатної температури. Розчиняємо в ній сипучі складові заливки (сіль, цукор), після, вмішуємо борошнисту кашку.

Крок 5:

Наповнюємо заповнені ємності борошняний заливкою під самий верх. Закривши чистими капроновими кришками, на п’ять діб залишаємо яблука при кімнатній температурі. Після, до зняття першої проби, приблизно на півтора місяця, прибираємо ємності в льох або холодильник. Готові яблучка зберігаємо там же (в холоді).