Мочені яблука з гірчицею пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мочені яблука з гірчицею пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування мочених яблук з гірчицею в бочках і діжках і каструлі: варіанти маринаду з цукром, медом, солодом, кефіром

Варіант 1: Мочені яблука з гірчицею – класичний рецепт

Для мочіння потрібно брати тільки пізні осінньо-зимові сорти яблук, так як саме вони володіють підвищеною цукристістю, необхідної для повноцінного бродіння. При виборі яблук, особливу увагу слід приділити плодам, переконавшись, що їх шкірка щільна, а м’якоть пружна. Ідеальним вибором будуть такі сорти, як Антонівка, Ранет, Каменичка, Уэлси і Слов’янка.

Найкраща ємність для мочіння яблук – бочка або невелика дерев’яна діжка. Деревні смоли надають готовим плодам ледь вловимий пікантний смак, крім того подібна тара забезпечує більш тривале збереження яблук, захищаючи їх від гниття.

Інгредієнти:

  • десять кілограм яблук;
  • 210 гр. цукру;
  • житній солод – 50 гр.;
  • суха гірчиця (порошок) – одна упаковка;
  • велика «засолочний» сіль – 100 гр.
  • смородинові і вишневі листя.

Покроковий рецепт ароматних мочених яблук з гірчицею

Крок 1:

Перш за все, потрібно підготувати ємність і зробити це бажано завчасно. Бочку слід наповнити водою і залишити так не менше ніж на чотири години. Невелику діжку просто «втопіть», повністю зануривши у воду. Після вимочування дерев’яну ємність обшпарюють окропом і промивають содовим розчином, який ретельно змивають. Останній етап – просушування на сонці.

Крок 2:

На дно дерев’яній ємності розкладаємо обмиті листя, але не всі, приблизно дві третини. Присипаємо їх гірчичним порошком, зверху укладаємо чисті яблука і листя.

Крок 3:

Солод зсипаємо в невелику миску, додаємо з півсклянки теплої води і ретельно розмішуємо.

Крок 4:

Окремо змішуємо цукор з сіллю. Заливаємо гарячою водою і тривало перемішуємо, намагаючись повністю розчинити всі кристали. Остудивши, розводимо маринад прохолодною водою, до п’ятилітрового обсягу.

Крок 5:

Розведений у воді солод змішуємо з приостывшим маринадом і виливаємо в бочку до яблук. Прикривають марлею, укладаємо зверху дерев’яний круг і встановлюємо на нього невеликий гніт.

Протягом семи діб витримуємо яблука при температурі не нижче 20 градусів. В цей період слід щоденно контролювати рівень маринаду, яблука повинні бути повністю занурені в нього. По мірі необхідності можна підливати прохолодну воду. Після закінчення тижня, переносимо бочку в льох, де яблучка будуть доходити до готовності протягом двох місяців.