Мочені яблука з медом: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мочені яблука з медом: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти мочених яблук з медом і житнім борошном, капустою, гірчицею, вишневими гілочками

Варіант 1: Класичний старовинний рецепт мочених яблук з медом

Мочіння – один із самих корисних способів заготівлі фруктів і овочів. Серед усього різноманіття лідирують яблука. Вибираємо для заготівлі осінні сорти. Відмінно підходить «Антонівка», «Аніс», «Тітовка», «Пепін». Якщо планується використовувати тверді сорти, то знімаємо їх з дерева і залишаємо на два тижні полежати. Дуже важливий момент – для мочіння використовуються виключно цілі плоди без пошкоджень, червоточин, вм’ятин. В іншому випадку можуть зіпсуватися інші фрукти.

Інгредієнти

 • 300 г меду;
 • 7 кг яблук;
 • 150 г солі;
 • 200 г вишневих листків;
 • 200 г листків смородини;
 • 10 л води.

Покроковий рецепт класичних мочених яблук з медом

Крок 1:

Листя смородини і вишні ретельно промиваємо холодною водою, насипаємо трохи на дно бочки або великого відра, бачка, в якому вмістяться всі яблука. Зазначено приблизну кількість на 10 л розсолу.

Крок 2:

Яблука промиваємо, відкидаємо неліквідні екземпляри. Укладаємо в бачок два шари і присипаємо листочками. Потім знову два ряди яблук і листочки. Повторюємо, поки не закінчаться фрукти. Зверху обов’язково укладаємо шар з листя.

Крок 3:

У теплу кип’ячену воду додаємо рецептурну кількість солі і весь мед. Розмішуємо, потім охолоджуємо. Бажано заливати яблука прохолодною рідиною.

Крок 4:

Кладемо на яблука дерев’яний кружок і невеликий вантаж. Заливаємо зверху за кухоль приготований медовий розсіл. Вантаж при цьому не прибираємо.

Крок 5:

Відправляємо бачок в приміщення з температурою від 14 до 18 градусів. Залишаємо приблизно на 4-5 тижнів. Стежимо, щоб гурток завжди був мокрим. Якщо рідина випаровується, то можна додавати холодну воду.

Необов’язково для вантажу використовувати наповнені банки, це незручно. Набагато краще підшукати камінь відповідного розміру, він не буде займати місце. Можна взяти і цегла. Поміщаємо вантаж в пакет і встановлюємо на гурток.

Варіант 2: Швидкий рецепт мочених яблук з медом

Яблука по цьому рецепту з медом будуть готові приблизно через 13-15 днів, все залежить від їхнього розміру й температури в приміщенні. Тут рецепт з вишневими гілочками, на них повинні бути листочки. Бажано використовувати молоді пагони, намагаємося акуратно зрізати навскоси, заодно прореживаем дерево в потрібних місцях. Буде потрібно хороший пучок гілочок по 20-25 см завдовжки.

Інгредієнти

 • яблука;
 • 600 г меду;
 • 10 л води;
 • 200 г солі;
 • вишневі гілочки;
 • спеції за смаком.

Як швидко приготувати мочені яблука з медом

Крок 1:

Промиваємо яблука. Вибираємо дрібні екземпляри без пошкоджень, хвостик можна залишити. Проколюємо кожен фрукт зубочисткою, щоб процес квашення йшов трохи швидше. Можна робити прокол на носику або гілочки, щоб він був не так помітний.

Крок 2:

Вимити вишневі гілки, листочки не обриваємо. Викладаємо на дно бачка трохи більше половини прутиків, висипаємо на них всі яблучка, зверху накриваємо залишилися гілочками. За бажанням кидаємо в бачок спеції, будь-які трави. Часто додають гвоздику, хороший аромат дають горошини запашного перцю.

Крок 3:

Мед ставимо на плиту, додаємо літр води і сіль. Підігріваємо до розчинення, але не до гарячого стану, нехай в продукті зберігаються всі вітаміни. Як тільки сіль розійдеться, переливаємо цю рідину у відро з дев’ятьма літрами холодної криничної води. Розмішуємо.

Крок 4:

Заливаємо підготовлені яблука розсолом. Ставимо невеликий грузик, щоб вони не спливали. Фрукти повинні бути повністю занурені у воду. Залишаємо на 3-4 дні при кімнатній температурі, запускаємо бродіння.

Крок 5:

Спускаємо бачок з яблуками в льох і витримуємо ще близько 10-12 днів при температурі від 15 до 18 градусів. Періодично перевіряємо, при необхідності додаємо трохи водички. До кінця зазначеного терміну можна дістати кілька дрібних яблук, спробувати.

Необов’язково наколювати всі яблука. Зручніше засипати вниз цілі фрукти, а зверху розкласти проколоті екземпляри, щоб вони трохи швидше приготувалися.

Варіант 3: Мочені яблука з медом і житнім борошном

Дуже часто в старовину яблука готували з додаванням житнього борошна. Цей інгредієнт сприяє бродінню, дає свій особливий присмак. Тут рецепт розсолу з медом на десять літрів води. При необхідності збільшуємо або зменшуємо. Кількість яблук не зазначено, просто наповнюємо ємність і заливаємо так, щоб фрукти повністю занурилися в розсіл.

Інгредієнти

 • яблука;
 • 120 г житнього борошна;
 • 4 жмені вишневих листків;
 • 160 г солі;
 • 200 г меду;
 • 10 л води.

Як приготувати

Крок 1:

Підігріваємо трохи води, приблизно літр. Відправляємо в неї сіль і мед, розмішуємо, потім вводимо житнє борошно. Продовжуємо розмішувати, поки не зникнуть всі грудочки. З’єднуємо цю суміш з рештою дев’ятьма літрами води. Якщо вона не джерельна або кринична, то кип’ятимо і остуджуємо.

Крок 2:

Яблука стандартним способом промиваємо, як і листочки. Можна взяти смородиновий лист, використовувати кілька гілочок м’яти, з асорті теж чудово виходить. Насипаємо трохи на дно викладаємо яблука, присипаємо шари листочками, продовжуємо збирати.

Крок 3:

Заливаємо яблука приготованим медовим розсолом з житнім борошном, встановлюємо вантаж. Нам не потрібен великий гніт, він просто повинен опускати фрукти, щоб вони повністю занурилися у воду.

Крок 4:

Залишаємо яблука в підвалі на 30-35 днів. Для прискорення процесу бродіння можна потримати 3-4 дні при кімнатній температурі, потім прибрати в прохолодне приміщення. У ньому повинно бути не більше 18 градусів.

Аналогічним способом готують мочені яблука з солодом. Його потрібно просто розмішати з водою замість житнього борошна або використовувати два інгредієнта в будь-яких пропорціях.

Варіант 4: Мочені яблука з медом і капустою

Досить популярний спосіб приготування мочених яблук з медом і білокачанної капустою. Заготівля не вимагає великої кількості часу. Також вона зручна, якщо в наявності мало фруктів. Вдалий варіант закуски, можна використовувати капусту і яблука для вінегрету та інших зимових салатів.

Інгредієнти

 • 5 кг капусти;
 • 2 кг яблук;
 • 2 моркви;
 • 4 ложки меду;
 • 3 ложки солі;
 • 200 мл води;
 • насіння кропу, кмин за бажанням.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Нашаткувати капусту. Робимо це ножем або спеціальною теркою. Нам потрібна звичайна дрібна соломка. Моркву очищаємо і натираємо соломкою, можна порізати, гарна закуска виходить при використанні корейської терки. Скидаємо ці овочі в таз.

Крок 2:

Додаємо до капусти сіль і мнемо її разом з морквою руками. Повинен з’явитися сік. Маса стане значно менше в обсязі. Використовуємо три ложки солі з гіркою.

Крок 3:

Розчиняємо мед у склянці теплої води, додаємо до капусти і просто розмішуємо. Укладаємо трохи отриманого салату на дно бачка. Зверху раскидываем дрібні яблучка, можна їх проколоти в декількох місцях. Посипаємо капустою, заповнюючи пустоти. Потім знову фрукти. Завершуємо капустою, робимо шар не менше трьох сантиметрів.

Крок 4:

Виливаємо сік капусти з медовою водою, яка скупчилася на дні миски. Накидаємо кружок і гніт, залишаємо бродити яблука на десять днів при кімнатній температурі, періодично «проколюємо» капустяні шари паличкою, випускаємо газ. Потім прибираємо ще на пару тижнів у прохолодне місце.

Іноді крім яблук до капусти додають шматочки буряка. Але важливо не закладати багато. Цей інгредієнт практично не дає смаку і аромату, але зате дарує симпатичний рожевий колір.

Варіант 5: Мочені яблука з медом і гірчицею

Гірчиця – природний консервант, який часто використовують для запобігання цвілі. Також цей інгредієнт не дає яблук розквасити, вони залишаються щільними, прекрасно зберігають форму, чудово нарізаються. Тут ще один перевірений часом простий рецепт. Вибираємо щільні і тверді фрукти, промиваємо, підсушуємо.

Інгредієнти

 • яблука;
 • 4 л води;
 • 4 ложки гірчиці;
 • 75 г солі
 • 160 г меду.

Як приготувати

Крок 1:

Нагріваємо до 50 градусів воду, засипаємо в неї сіль, розмішуємо, додаємо мед. Після розчинення остуджуємо. Вводимо гірчичний порошок, отримуємо жовтий маринад.

Крок 2:

Викладаємо яблука в каструлю або в бачок, на цю кількість рідини потрібно приблизно 3,5 кілограма. За бажанням перекладаємо листочками. Заливаємо, ставимо гніт і прибираємо на місяць у підвал.

Для квашення і мочіння використовується виключно гірчичний порошок, розведеним соусом його замінити не можна.