Домашня наливка з червоної смородини 5 простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашню наливку з червоної смородини пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашньої наливки з червоної смородини: варіанти яскравого напою з червоної смородини на вині і горілці, з цукром і медом

Варіант 1: Терпка домашня наливка з червоної смородини класичний рецепт

Чим якісніше використану сировину і терпляче винороб, тим краще виходять у нього напої. До наливок сказане відноситься в тій же мірі. Не використовуйте дешеву горілку, сподіваючись, що ягоди все увберуть в себе, це справедливо, і то лише частково, стосовно домішок. Жорсткість неякісної горілки замаскувати вкрай складно.

Інгредієнти:

  • триста грамів смородини;
  • хороша горілка – півлітрова пляшка;
  • неповний склянку води;
  • 150 г цукру-рафінаду.

Покроковий рецепт терпкою домашньої наливки з червоної смородини

Крок 1:

З червоною смородиною можна в деякій кількості використовувати і білу, ягідки ці дуже близькі за смаком і складом мікроелементів. Єдиний загальний недолік, якщо можна вважати його таким, невисокий вміст фарбувальних речовин, наливки на червоній смородині помітно поступаються яскравістю кольору напоїв з чорних порічкових ягід.

Крок 2:

Літрову скляну банку, розраховану на гвинтову кришку, вимийте з насиченим розчином харчової соди. Сполоснувши, обсушіть і огляньте на наявність розлучень і волосків, при необхідності промийте під краном ще раз. Стерилізувати тару, як роблять це для консервування продуктів, зайве, але вона повинна бути ідеально чистою і не пахнути раніше перебували в ній продуктами.

Крок 3:

Смородину перебираємо і сортуємо, залишаючи для наливки виключно стиглі ягідки, вибираємо з них сміття, відриваємо гілочки. Озброївшись маленькими ножичками, зріжте зі смородини зелені хвостики, відібрані ягоди промийте проточною холодною водою, виклавши в сито або друшляк. Кілька разів струсніть, щоб максимально позбавитися від води.

Крок 4:

У три–чотири шари, пересипаючи цукром, укладаємо смородину в банку, останній шар повинен бути саме цукровим. Ємність буде заповнена приблизно на дві третини обсягу, прикрийте її марлею або кришкою, але нещільно, три доби витримайте в теплі, обернувши тканиною або іншим способом захистивши від світла.

Крок 5:

По закінченні зазначеного терміну смородину в банку струшуємо і заливаємо теплою горілкою. Ємність, як і раніше, витримуємо в теплі і без світла, наполягаємо 60 доби, кожні п’ять днів струшуємо не відкриваючи. Готову наливку обережно зливаємо, ягоди віджимаємо і отриману при цьому рідина змішуємо з основним об’ємом напою. Дайте йому відстоятися добу в герметично закупореній ємності, потім ще раз злийте і процідіть.

Крок 6:

Фільтри для проціджування алкогольних напоїв продаються у магазинах відповідного типу, але можна сконструювати нескладне пристосування і самому. Знадобиться воронка з тонким носиком, медичний бинт, шириною сантиметрів десять і кілька тонких ватяних дисків. Відріжте до півметра бинта, складіть у кілька разів, перекладаючи між шарами вату. Цей «компрес» щільно укладіть в воронку і малими порціями процідіть наливку.

Крок 7:

Щоб дотримати всі умови приготування, напій розбавляємо найчистішої водою. Виміряйте отриманий обсяг, долийте рівно чверть холодної кип’яченої води. Наливку спробуйте і за бажанням підсолодіть.