Домашня наливка з чорної смородини 8 простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашню наливку з чорної смородини вісім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашньої наливки з чорної смородини: прості рецепти наливки з смородини на горілці і спирті, з цукром або медом, прянощами

Варіант 1: Солодка домашня наливка з чорної смородини – класичний рецепт

Особливий відбір продуктів завжди притаманний саме класичними рецептами. Якщо вирішите готувати напій з максимальної кількості домашніх продуктів і скористаєтеся самогоном, обов’язково очистіть його з особливою ретельністю. Способів очищення існує безліч, і віддати перевагу якійсь із них не так просто, критерій – простота і надійність, а, як наслідок, очищений «до сльози» алкоголь.

Зверніть увагу, в описах домашніх наливок часто міцність горілки вказується декілька вище загальноприйнятої, і становить 44-47%. Можете скористатися алкоголем саме такої фортеці, але додати трохи більше цукру на завершальному етапі.

Інгредієнти:

  • смородина, добірна – триста грамів;
  • 150 г цукру;
  • горілка, чиста – півлітрова пляшка;
  • вода, чиста – один стакан.

Покроковий рецепт наливки з смородини на горілці

Крок 1:

Сортуючи за стиглості перебрану смородину, не втрачайте часу і відразу зрізайте з ягід зелені хвостики. Із зворотного боку смородинок хвостики сухі, їх теж бажано скоротити. Зручно для цього використовувати маленькі ножички, вони майже не будуть заважати сортування.

Крок 2:

Зазначене в рецептурі кількість продуктів, уміщається в літрову сулію. Складіть в неї ягідки шарами, пересипаючи рафінованим цукром, розрахуйте так, щоб верхній шар був саме цукровим. Прикрийте ємність шаром лляного полотна, туго притягнувши його до шийки мотузкою чи гумкою.

Крок 3:

У приміщенні, де будуть знаходитися ягоди в цукрі, має бути тепло, але занадто яскравого світла варто уникати, як мінімум не ставте банку на підвіконня, а то і оберніть аркушем цупкого паперу. На третю добу ягоди ретельно струсіть і залийте горілкою.

Крок 4:

Далі наливку витримуємо в теплі, але вже без доступу світла, на що піде до двох місяців. Банку щільно закупорьте, непогано це зробити гвинтовою кришкою. Щотижня, не відкриваючи, струшуємо ємність і повертаємо в колишнє положення.

Крок 5:

По закінченні 60 днів наливку вже не разбалтываем, навпаки, обережно зливаємо рідку частину. Ягоди збираємо в полотняний мішок і віджимаємо з силою всю вологу, отриманий при цьому сік отфильтровываем декількома шарами вати і марлі, потім змішуємо з основним об’ємом.

Крок 6:

Наливки, напої порівняно солодкі і не дуже міцні. Дуже бажано вимірювати фортеця продукту спиртометром і вирівняти до 20%, або трохи нижче, чистою водою. Не використовуйте дистиллировку, більше підійде звичайна столова вода без газу. За смаком напій підсолодіть, зберігайте, герметично укупорив, в темряві і прохолоді.