Варення з полуниці без варіння ягід: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати домашнє варення з полуниці без варіння ягід: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з полуниці без варіння ягід цілком, шматочками, з лимоном, желатином

Варіант 1: Класичне варення з полуниці без варіння ягід

Є чудовий спосіб приготування полуничного варення без варіння ягід. Він дозволяє максимально зберегти літній аромат, отримати надзвичайно красиве і смачне ласощі, але доведеться трохи попрацювати. Крім ємності для варіння знадобиться сухий і чистий друшляк або шумівка. Ягоди перебираємо і вимиваємо, прибираємо хвостики, потім отвешиваем потрібну кількість. Цукор також використовуємо строго по нормі.

Інгредієнти

  • 2 кг полуниці;
  • 1,2 кг цукру;
  • 1 ст. води.

Покроковий рецепт класичного варення без варіння полуниці

Крок 1:

Важливо використовувати чисті і сухі ягоди. Тому після промивання розкладаємо їх на серветках, залишаємо на годину, потім відправляємо в чисту каструльку або в кришку.

Крок 2:

Готуємо густий сироп. Для цього цукор заливаємо водою, повільно нагріваємо, розчиняємо крупинки, потім доводимо до кипіння, проварюємо сім хвилин. Пінку, яка може з’явитися від цукру, бажано прибрати, зазвичай в ній збираються дрібні порошинки.

Крок 3:

Сироп не повинен бути білим, він стане прозорим, через сім хвилин кипіння заливаємо їм ягоди. Накриваємо, залишаємо до повного охолодження. За цей час з полуниці виділиться сік. Акуратно розмішуємо все це лопаткою і зливаємо рідину.

Крок 4:

Ставимо сироп з полуничним соком на плиту, варимо знову сім хвилин, знову знімаємо пінку, тепер вона буде утворюватися від соку. Повторно заливаємо киплячим сиропом ягоди, накриваємо і залишаємо до повного охолодження.

Крок 5:

Після третьої такий заливки розкладаємо полуницю в стерильні банки, розмір вибираємо довільний, це не настільки важливо. Кришки також потрібно обробити. Намагаємося ягоди розподілити рівномірно, щоб скрізь вийшло однакове по густоті варення.

Крок 6:

Залишається тільки залити полуницю киплячим сиропом, закатати ласощі і перевернути на час вгору денцем. Після охолодження повертаємо в нормальне положення, ставимо в прохолодне місце, можна поставити в холодильник.

Цей спосіб підходить для варіння варення тільки з дрібних ягід. Сучасні сорти часто дають ягоди, розміром цілого яблука. Вони не підходять, так як просто не зможуть прогрітися і просочитися гарячим сиропом, варення в процесі зберігання закисне. Можна порізати шматочками полуниці, якщо вона не занадто м’яка.