Чорниці у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати чорниці у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування чорниці у власному соку на зиму з цукром і без: зі стерилізацією в каструлі, духовці, аерогрилі

Варіант 1: Чорниці у власному соку на зиму – класичний рецепт

Чим натуральніше заготовки, чим менше в них різних добавок, тим воно корисніше. Складно уявити, що хтось думає інакше. Чорниця – одна з цілющих ягід, що володіє до того ж і чудовим смаком. Видів заготовок з неї чимало, популярні джеми, варення і компоти, але заготовка у власному соку стоїть трохи осібно. Мінімальна кількість цукру, вода, та зрідка щіпка лимонки – ось і все, що додають до ягід у власному соку.

Інгредієнти на 4 півлітрові баночки:

  • трилітрова банка чорниці;
  • чотири ложки цукру.

Покроковий рецепт заготівлі чорниці у власному соку на зиму

Крок 1:

Півлітрові баночки ретельно миємо з содовим розчином. Змиваємо залишки миючого розчину прохолодною водою, і перевертаємо їх вниз шийкою. Коли вода стече, обробляємо протягом п’яти хвилин ємності пором, одночасно кип’ятимо металеві кришки.

Крок 2:

Наповнюємо підготовлені баночки чорницею, пересипаючи шари ягід цукровим піском. Вистеливши дно великої каструлі щільною тканиною, встановлюємо в неї банки з ягодами. Наповнюємо ємність водою так, щоб вона прикривала банки з ягодами по плічка. Після закипання стерилізуємо на невеликому нагріванні, вода в каструлі повинна трохи хвилюватися, але не вирувати.

Крок 3:

У процесі стерилізації ягоди будуть, зменшуючись в об’ємі, увариваться, тому їх потрібно в міру необхідності додавати. Як тільки сік, що виділився повністю прикриє чорницю, прикриваємо банки прокипячеными кришками і продовжуємо стерилізувати ще сім хвилин.

Крок 4:

Пастеризовані ємності акуратно, щоб не потрапила вода, витягаємо з каструлі і відразу прокатуємо кришки закаточним ключем. Залишаємо консервацію в перевернутому вигляді під ковдрою до повного охолодження.

Варіант 2: Чорниці у власному соку на зиму – швидкий рецепт з цукром

Ягідні компоти гарні, але витрати тари часом змушує відмовитися від них на користь більш компактних заготовок. Законсервувавши чорницю пропонованим способом, ви отримаєте відмінну основу для компоту, помірно солодкий, з концентрованим смаком. Можете її згодом розбавляти хоч газованої мінералкою, хоч окропом.

Інгредієнти:

  • два з половиною кілограми стиглої чорниці;
  • кіло цукру-рафінаду.

Як швидко приготувати солодку чорниці у власному соку на зиму

Крок 1:

Відсортувавши, добре промиваємо придатні для консервування ягоди водою. Найкраще це робити не в друшляку, а в каструлі. Так буде простіше прибрати дрібний сміття – він буде спливати на поверхні. Промивши, висипаємо ягоди в друшляк і залишаємо хвилин на десять, щоб видалити залишки води.

Крок 2:

Відміряємо приблизно півкіло чорниці і в невеликій мисці розминаємо його до стану пюре товкачиком. Перекладаємо ягідне пюре в каструлю, висипаємо до нього ягоди і цукор.

Крок 3:

На невеликому вогні, зрідка помішуючи, прогріваємо ягоди з цукром до повного його розчинення. Зверніть увагу, не потрібно кип’ятити, як тільки помітите перші ознаки закипання, відразу вимкніть нагрів.

Крок 4:

Розфасовуємо чорниці по попередньо стерилізованим баночках, прикриваємо їх сухими прокип’яченими кришками. Розмістивши в каструлю, заливаємо ємності по плечики теплою водою, пастеризуем при незначному кипінні протягом чверті години, потім дістаємо і герметично укупориваем. Остуджуємо в перевернутому вигляді під щільним пледом.

Варіант 3: Чорниці у власному соку на зиму в аерогрилі

Досить простий спосіб запастися смачними ягідками, не додаючи до них воду і обходячись порівняно малою кількістю цукру. Враховуйте, що чорниця при нагріванні осяде і залежить це від щільності заповнення тари. Утрамбовувати ягоди не варто, але наповнюйте банки щільніше.

Інгредієнти:

  • 400 грамів білого цукру;
  • кілограм чорниці.

Як приготувати

Крок 1:

Стигла чорниця ретельного сортування не потребує, досить її перебрати, видаляючи окремі ягідки, які мають колір, відмінний від більшої частини. Зрозуміло, видаляємо сміття, зелень і гілочки, невеликими порціями в пару жмень опускають у таз з водою і видаляємо новий сміття. Ягоди вибираємо і перекладаємо на друшляк.

Крок 2:

Ще простіше промити черничку, якщо у вас є запасний друшляк. В один кладемо тільки що перебрану чорницю і опускаємо в миску з водою, ягідки обережно протираємо між долонями, опустивши їх у воду всередині друшляка. Потім піднімаємо його і даємо стекти воді, ягоди пересипаємо в чистий друшляк, обполіскуємо під краном і складаємо в просторий таз.

Крок 3:

Ягоди потрібно злегка обсушити, не пошкодуйте задіяти для цього стару чисту простирадло або інший великий відріз натуральної тканини. Розсипаємо за нього ягоди і промокаємо будь чистою ганчіркою, потім наповнюємо ними прогріте над парою, обсушені і охолоджені банки. Заздалегідь відкладіть приблизно 20% чорниці, решту укладаємо на дві третини обсягу в підлогу-літрові банки.

Крок 4:

До ягодкам всипте порцію цукру, потім наповніть банки доверху і навіть трохи з гіркою, встановіть їх в аерогриль. Програмуємо пристрій на роботу з максимальним обдувом, при температурі близько 180 градусів, тривалість циклу – тридцять хвилин. Відразу ж відправте стерилізуватися і кришки для закупорювання тари, витримайте їх в окропі не менше восьми хвилин.

Крок 5:

Щодо зупинки таймера відразу витягаємо банки прихваткою, закорковуємо і накриваємо щільним рушником. Перевертати і тепло укутують банки не потрібно.

Варіант 4: Чорниці у власному соку на зиму в духовці

Абсолютно так само готують чорницю для зберігання в холоді, зрозуміло, треба враховувати, що термін придатності таких заготовок порівняно невеликий, а умови витримати досить складно. Зміни в рецепті мінімальні – банки з чорницею після закінчення прогріву залишаємо у вимкненій духовці, коли термометр покаже 60 градусів, швидко накриваємо маленьким листком пергаменту і туго утягиваем його мотузкою. Після повного охолодження банки прибираємо в холодильник з температурою в камері близькою до нуля.

Інгредієнти:

  • добірні ягідки чорниці;
  • цукор рафінований – по ложці на півлітрову банку.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Недоспелые ягоди при перебиранні обов’язково видаліть, ті, що трохи примялись при зборі, відкладаємо окремо від цілих. Добірну чорницю вимийте ретельно, опускаючи друшляк з ягідками в миску з водою і видаляючи новий сміття. Потім підставляємо друшляк під надітий на кран розпилювач і обполіскуємо ще раз.

Крок 2:

Ягідки, які не пройшли відбір за ступенем цілості, теж вимийте, але тільки під струменем води і особливо ретельно струшуйте друшляк, щоб видалити залишки вологи. Не страшно, якщо з нею буде втрачена і частина соку. До пом’ятим ягодкам додайте трохи добірних, щоб обсяг повністю цілої чорниці був удвічі більше.

Крок 3:

М’ятий чорницю засипаємо цукром і раздавливаем м’ялкою, якщо, на ваш погляд, пюре буде кислуватим, збільште норму цукру. Банки стерилізуємо і наповнюємо приблизно на третину цілісної чорницею, кладемо трохи ягідного пюре і повторюємо верстви до наповнення тари під зав’язку.

Крок 4:

Баночки з ягодами розставляємо по решітці, встановленої на середню полицю холодної духовки, накриваємо прокип’яченими кришечками. Регулятор температури, якщо прилад володіє такою функцією, встановіть позначку 120 градусів. Якщо у вас духовка більш простої конструкції, слідкуйте за термометром під час розігріву.

Крок 5:

По досягненню необхідної температури різко знизьте потужність, по можливості не давайте чорниці перегріватися вище 140 градусів. Витримавши її при такій температурі дванадцять хвилин, виймаємо банки по одній і швидко закатуємо.

Варіант 5: Простий спосіб заготівлі чорниці у власному соку на зиму

Нескладний рецепт, розрахований на масову переробку ягід. Дуже добре, якщо у вас є мідний таз для варення або хоча б можливість його позичити. Не користуйтеся лабораторними термометрами, ідеальна точність вимірювань температури нам не потрібна. До того ж плаваючий серед ягід спеціальний термометр, контролює загальний нагрівання ягідної маси, вам важливіше знати саме цю температуру.

Інгредієнти:

  • чорничні ягоди і цукор у співвідношенні 2:1.

Як приготувати

Крок 1:

Щоб заготівлі зберігалися довго їх бажано стерилізувати після розфасовки, але до закупорювання. Крім того, на збереження впливає і ретельний відбір – краще не намагатися нагріванням зруйнувати бактерії, а зовсім не допускати їх в консерви. Ягоди перебираємо і сортуємо, перестиглі та зеленуваті переробіть на компоти, муси, джеми, можна і просто їх заморозити.

Крок 2:

Жменями набираючи цілісну чорницю, промиваємо її в таз з холодною водою, потім ще раз в друшляку, під проточною водою. Даємо стекти воді повністю, і злегка розминаємо ягоди качалкою в казанку, ледве порушуючи лише шкірку, але не перетворювати на пюре. Встановлюємо ємність на включену конфорку, регулюємо температуру до помірної, ягоди опускаємо кулінарний термометр.

Крок 3:

Перемішуємо, поки маса не прогріється до 65 градусів, потім всипаємо і вмішуємо в ягоди цукор. Розігріваємо далі, поки термометр не покаже 75 градусів. Літрову скляну тару заздалегідь стерилізуйте і тримайте теплою, майже гарячою. Розкладаємо у неї чорницю, відправляємо на двадцять п’ять хвилин на стерилізацію, закупоривши, витримуємо під теплими речами до охолодження в перевернутому положенні.