Варення з чорниці на зиму: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з чорниці на зиму: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з чорниці на зиму натурального, з агар-агаром, лимонкою, желатином

Варіант 1: Класичне варення з чорниці на зиму

Чорниця – ніжна і соковита ягода, яка чудово себе почуває в варення. Ласощі порадує взимку, а також відмінно підходить для приготування різноманітних домашніх десертів. Для варення використовуються свіжі, стиглі, але не перестиглі ягоди. Суху, пом’ятий, зелену або поклеванную птахами чорницю бажано відразу відбраковувати. Також рекомендується збирати чисто і у велику посудину, можна відразу в друшляк, щоб зайвий раз не пересипати і не м’яти.

Інгредієнти

  • 1 кг чорниці;
  • 800 г цукру;
  • 4 г лимонної кислоти.

Покроковий рецепт класичного варення з чорниці

Крок 1:

Висипаємо чорницю в друшляк і починаємо промивати. Повільно опускаємо в таз з водою і піднімаємо, так повторюємо кілька разів. Можна промивати ягоди під душем, але не сильно великий струменем. Далі воді даємо стекти, надовго не залишаємо, інакше разом з нею піде сік.

Крок 2:

Пересипаємо чорницю в беремо каструлю або таз для варення. Відразу додаємо цукор. Даємо чорниці випустити сік. За часом це займе близько двох годин або трохи більше, можна залишати на всю ніч.

Крок 3:

Відправляємо чорницю з цукром на плиту, нагріваємо, щоб розчинилися залишки піску, потім знімаємо пінку, яка з’явиться при закипанні. Щоб маса сильно не піднімалася, трохи зменшуємо вогонь.

Крок 4:

Готується класичне чорничне варення від 15 до 45 хвилин. Додаємо в кінці трохи лимонної кислоти, розведеної водою. Чим довше відбувається уварювання, тим густіше консистенція, але гірше смак. Зазвичай час кипіння в районі 20 хвилин. Але варення не залишиться таким, як вийшло, після остигання воно трохи загусне.

Крок 5:

Розливаємо гарячу чорничну масу в баночки, закручуємо кришками. Іноді варення охолоджують, потім розфасовують у стерильні сухі банки, закочують, можна вступати і таким способом. При високій концентрації цукру і правильному зберіганні чорниця не повинна закиснути.

Якщо заготовлюється багато варення, то рекомендується ретельно стерилізувати банки з кришками, розкладати саме киплячу масу, герметично закочувати. У такому разі чорниця прекрасно збережеться кілька років.