Варення з полуниці з лимоном пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з полуниці з лимоном пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування варення з полуниці з лимоном: класична та швидка рецептура, варіанти полуничного варення з лимоном і м’ятою, базиліком, ревенем

Варіант 1: Класичний рецепт варення з полуниці з лимоном і м’ятою

Листочки освіжаючої м’яти збирайте самі або купуйте тільки свіжими. В ідеалі потрапити в варення вони повинні не пізніше ніж через п’ять годин, після того як будуть зірвані. Не збільшуйте рекомендована кількість м’яти, вона може дуже сильно змінити смак варення. Вибираючи лимон, віддайте перевагу невеликого і тонкокожему плоду, просто вичавте сік з його половинок руками.

Інгредієнти:

  • п’ятсот грамів міцних ягідок полуниці;
  • дві великі ложки лимонного соку;
  • цукор рафінований – чотириста грамів;
  • пара гілочок свіжої м’яти.

Покроковий рецепт варення з полуниці з лимоном

Крок 1:

Полуницю переберіть, видаляючи плодоніжки і навіть зовсім трохи пом’яті ягоди. Відібрані складіть у друшляк, промийте під струменем прохолодної води, і дайте їй повністю стекти. Додатково обсушувати ягоди не потрібно, зберіть їх у великій каструлі, від загальної порції цукру відберіть половину і пересипте їм кожен шар ягід.

Крок 2:

В цукрі полуницю залишимо на строк від п’яти до восьми годин, в жодному разі ягоди не перемішуйте, але бажано їх хоча б кілька разів струснути. Воду не підливаємо, полуниця і так повинна виділити достатню кількість соку. Далі під каструлею включаємо дуже слабкий нагрів і повільно доводимо до початку закипання, потім дбайливо знімаємо піну.

Крок 3:

Під час варіння варення так само не перемішуємо, проварюємо до п’яти хвилин, нагрів вимикаємо. Ягідки посипаємо цукром, одночасно з ним кладемо кілька гілочок м’яти. Каструлю злегка струсніть і залиште варення приблизно на чотири години, щоб полуничні ягоди встигли трохи просочитися з сиропом.

Крок 4:

Додайте до варенню лимонний сік, знову доведіть до закипання і проваріть до п’яти хвилин. Залиште варення остигати на такий же час, кришкою його закривати не потрібно, але можете натягнути зверху марлю. У третій захід, після закипання проваривайте уже десять хвилин. Потім витягуємо м’яту і, гарячим, розкладаємо варення в стерилізовані банки, укупориваем і перевертаємо догори дном. Укутувати варення заради повільного охолодження не потрібно.