Дізнайтеся скільки часу і як правильно варити розсипчастий рис на гарнір на воді в каструлі – покроковий рецепт з фото

Дізнайтеся скільки часу і як правильно варити розсипчастий рис на гарнір на воді в каструлі – покроковий рецепт з фото

Скільки часу варити рис на гарнір або для каші щоб він був розсипчастим, пропорції та інші секрети

Як варити рис на гарнір – класичний рецепт

Рис, який не прилипає та не пригорає до каструлі – мрія, нездійсненне бажання?! Ні, абсолютно нормальне явище, якщо ви знаєте перевірену технологію варіння.

Звичайно, один з найбільш зручних і надійних способів – відварити популярний останнім часом пакетований рис. Потрібно строго слідувати інструкції на коробці, нічого не підгорить і все вийде буквально за 15-20 хвилин. Варіант для лінивих господинь. Але, не завжди під рукою є саме такий рис, або його використання не доцільне.

Тому важливо знати і вміти варити рисову кашу або рис на гарнір без сюрпризів у вигляді підгорілого рису і зіпсованої каструлі. На ділі, все елементарно, але, звичайно, є свої нюанси. Так як же правильно варити рис щоб він був розсипчастим.

Інгредієнти:

  • рис – 1 склянка;
  • вода питна – 2 склянки;
  • сіль – 0,5 ч. ложки.

Як правильно варити рис у каструлі на гарнір

Перед варінням рис обов’язково промиваємо. Робити це найкраще під холодною проточною водою. Навіщо це робиться? В рисі багато крохмалю, тому він клейкий. Щоб прибрати цю в’язкість, крупа промивається. А наприклад, для різотто потрібно клейкий рис, тому його не можна промивати. В інших випадках мити крупу потрібно, причому близько 4-5 разів.

Кип’ятимо воду в каструлі з товстим дном. Води повинно бути в 2 рази більше, ніж крупи. Додаємо сіль. Приблизно її знадобиться трохи більше половинки чайної ложки на склянку рису.

Саме в киплячу воду кидаємо рис. Не перемішуємо і нічого з ним не робимо. Скільки варити рис? Ставимо на середній вогонь і рівно 10 хвилин варимо під кришкою. Після цього переставляємо на повільний вогонь рівень і продовжуємо варити ще 7-10 хвилин.

На поверхні рисової каші з’являться своєрідні кратери, пізніше вони закриються. Вимикаємо вогонь, закутуємо закриту каструлю. Через 10 хвилин вся зайва волога випарується і каша буде готова до подальших дій.

Як бачите, вийшов чудовий рис, причому досить швидко і без особливих турбот. Тепер ви знаєте, як робити це на 100% правильно. Базовий Рецепт, тому рис, зварений таким чином, підходить для молочних страв, або як гарнір для подачі з м’ясом, грибами, підливками, для приготування голубців та інших всіляких страв.

Приємного апетиту!