Шоколадні кекси в силіконових формочках: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати шоколадні кекси в силіконових формочках: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти шоколадних кексів в силіконових формочках з різних видів тіста

Варіант 1: Класичні шоколадні кекси в силіконових формочках

Формочки з силікону зараз дуже популярні. Випічка в них виходить відмінною, нічого не прилипає, можна використовувати для абсолютно будь-яких видів тіста. Особливо часто в таких формах випікають кекси. Тут рецепт з додаванням какао. Шоколадна випічка порадує неповторним ароматом і чудовим смаком. З цього тіста вийде 12 маленьких кексів по 2 штуки на кожну порцію.

Інгредієнти:

  • 0,5 ст. молока 3%;
  • 0,18 кг масла;
  • 6 грамів соди;
  • 260 грамів борошна;
  • три яйця;
  • 3 ст. л. какао;
  • 170 грамів цукру.

Покроковий рецепт класичних кексів в маленьких формочках

Крок 1:

Масло для таких кексів буде растапливаться. Або ставимо його класичним способом на плиту і підігріваємо, або просто проганяємо пару хвилин у мікрохвильовій печі. У цьому рецепті температура не важлива. Якщо жир перегрівся, то нічого страшного.

Крок 2:

Відразу в розтоплене масло додаємо цукровий пісок і вводимо три ложки какао. Ретельно розмішуємо, температура знизиться. Суміш буде нагадувати шоколадну пасту.

Крок 3:

Відміряємо і додаємо половину склянки незбираного молока, слідом вводимо по одному яйця. Потім беремо електричний міксер і починаємо збивати тісто. Робимо це хвилини три. Гасимо соду, вводимо в кінці і ще раз збиваємо, щоб вона рівномірно розподілилася.

Крок 4:

Виймаємо міксер, беремо велику ложку і розкладаємо шоколадне тісто по формочках. Не потрібно наповнювати доверху, накладаємо трохи більше половини. У середньому виходить дванадцять маленьких кексів. Намагаємося зробити їх максимально однаковими, щоб вони рівномірно пропеклися.

Крок 5:

Ставимо формочки спочатку на деко, але не щільно. Між ними має залишатися відстань для нормальної циркуляції гарячого повітря. Відправляємо в духовку на 20 хвилин. Кекси невеликі, тому печемо при 190 градусах. При низьких температурах вони вийдуть сухими.

Можна в кожну формочки для кексу вставити маленьку паперову капсулу, тільки потім наливати шоколадне тісто. Якщо регулярно їх використовувати, то можна продовжити термін служби силікону, він не буде темніти, не потрібно довго і наполегливо відмивати.