Паска на сухих дріжджах: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати паску на сухих дріжджах: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти паски на сухих дріжджах і молоці, з яйцями, сметаною і кефіром

Варіант 1: Класичний паску на сухих дріжджах

Раніше для пасок завжди використовувалися сирі пресовані дріжджі. Але поступово цей інгредієнт змінився сухим аналогом. Сирі дріжджі зараз не скрізь можна купити. Вони вимагають визначених умов для зберігання, можуть загинути або запліснявіти, мають різну підйомну силу. З сухими дріжджами все набагато простіше, вони можуть просто лежати в шафі і чекати свого часу. До того ж більшість мають позначку «швидкодіючі» і це дійсно так, вони сильніше, сухих дріжджів потрібно менше.

Інгредієнти

  • 12 г сухих дріжджів;
  • 800 г борошна;
  • 450 мл молока;
  • 4 жовтка;
  • 180 г цукру;
  • 160 г масла;
  • 5 г солі;
  • 85 г родзинок;
  • 2 г ваніліну.

Покроковий рецепт класичного паски

Крок 1:

Традиційна паска готується на сдобном дріжджовому тесті з опарою. Саме з неї і треба почати. Заводимо на теплому молоці, його температура повинна бути трохи вище, ніж у тіла. Обов’язково додаємо 2-3 ложки цукру, беремо від загальної кількості, вводимо дріжджі, після чого додаємо борошно. Опара повинна бути рідшою тесту, за рахунок консистенції вона буде швидко і легко підніматися. Залишаємо в теплі на 2,5 години.

Крок 2:

Родзинки промити і підсушити, для цього просто викладаємо на серветку. Масло вершкове потрібно розтопити і відставити, щоб воно охолонуло. Цукор змішати з жовтками, сіллю, білки в тісто не використовуються, зазвичай їх залишають для помадки. Виливаємо все це в опару, перемішуємо, після чого висипаємо борошно з ваніліном і родзинками.

Крок 3:

Ретельно мнемо тісто, потім його потрібно прибрати. Маса солодка і важка, тому вона буде довго підходити. Потрібно дочекатися одного якісного піднесення, збільшення обсягу рази в три.

Крок 4:

Далі тісто потрібно розділити на паски. У кожну форму кладемо округлений шматочок, він повинен займати половину підйому. Залишаємо підходити. За часом це займе ще мінімум годину. Тісто має «виглянути» зі стаканчика.

Крок 5:

Ставляться розформовані паски тільки в розігріту духовку. За перші хвилини вони ще піднімуться, з’явиться «капелюшок». Випікаємо при 180 градусах, щоб усередині паски пропеклися. Потім охолоджуємо, заливаємо помадкою і присипаємо кольоровими драже.

Приготування пасок займе практично цілий день, важливо підготувати все необхідне і працювати саме в теплому приміщенні без протягів. Дріжджове тісто не любить прохолоду. З цієї ж причини бажано всі продукти підігрівати.