Як приготувати варення з чорної смородини вісім простих покрокових рецептів

Як приготувати варення з чорної смородини вісім простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з чорної смородини з медом, листям вишні, лимоном, бананом, горілкою

Варіант 1: Класична рецептура варення з чорної смородини

Смородина має досить щільну оболонку, вона не випускає сік швидко, тому варення вимагає особливого походу. Зазвичай готують сироп, в який відправляють ягоди. Тут саме такий безпрограшний рецепт. Ласощі вийде, приготування не займе багато часу, інгредієнтам не потрібно настоюватися. Варка здійснюється в один прийом.

Інгредієнти

  • 1,5 кг смородини;
  • 0,3 л води;
  • 1,5 кг цукру.

Як приготувати класичний смородинове варення

Крок 1:

Смородину потрібно перебрати і відірвати усі гілочки. Гнилі, м’яті екземпляри можна відразу прибрати. Скидаємо у друшляк або сито і під проточною водою добре промиваємо. Якщо ягоди дуже пилові, то можна на кілька хвилин замочити, потім зливаємо.

Крок 2:

Поки смородина стікає, готуємо простий цукровий сироп. Змішуємо пісок з водою і проварюємо три хвилинки. За правилами його потрібно процідити. Якщо цукор чистий, то можна цього не робити, просто відразу додаємо вимиті ягоди, розмішуємо.

Крок 3:

Готуємо смородинове варення на середньому вогні. Стежимо, щоб воно не втекло. По краях почне накопичуватися піна, яку треба знімати. Кип’ятимо близько півгодини. Якщо хочеться отримати густе варення, то можна ще довше.

Крок 4:

Зазвичай розливають у оброблені банки. Іноді зберігають під капроновою кришкою. У будь-якому разі його треба спочатку остудити, перевірити щільність кришки, потім прибрати в прохолодне місце з температурою не вище 10 градусів. Герметично закатані банки можна тримати при кімнатній температурі.

Це універсальний рецепт, який можна використовувати і для червоної смородини, іноді їх змішують у різних пропорціях, роблять асорті.