Як приготувати домашнє варення з чорної смородини на зиму: пять покрокових рецептів смачної заготовки

Як приготувати домашнє варення з чорної смородини на зиму: пять покрокових рецептів смачної заготовки

Рецепти варення з чорної смородини з апельсинами, вишневими листям і мигдалем

Варіант 1: Класичне варення з чорної смородини на зиму

Традиційне чорносмородиновий варення готується не дуже швидко. Ягода цього виду досить суха, їй потрібно настоятися в цукрі і випустити сік, тільки після цього можна відправляти її на плиту. Якщо смородина ще й дуже дрібна, цукор не хоче танути, то рекомендується додати трохи водички. Чорна смородина буваємо звичайна і запашна, цей рецепт підходить для будь-якого сорту.

Інгредієнти

  • 1,4 кг смородини;
  • 1 кг цукру.

Рецептура класичного варення з чорної смородини

Крок 1:

Смородина досить щільна, висипаємо всю відразу в тазик або в чашку, ретельно прополіскуємо, перекладаємо в каструльку. Додаємо цукор. Краще пересипати шарами, але зверху повинен бути пісок. Накриваємо, залишаємо на дев’ять годин.

Крок 2:

Через зазначений час, зазвичай ягоди наполягають з вечора до ранку, смородину потрібно розмішати, для цього беремо лопатку, піднімаємо весь прилип пісок. Потім ставимо на плиту, включаємо. Важливо до закипання сиропу розчинити всі залишки цукру, тоді варення в процесі зберігання не зацукрувався.

Крок 3:

Як тільки смородина закипить, з’явиться пінка, але не поспішаємо її прибирати. Почекаємо ще кілька хвилин, щоб все це зібралися в купку, потім збираємо.

Крок 4:

Проварюємо смородину півгодини. Якщо консистенція не влаштовує, то можна збільшити, але поступово буде втрачатися смак і аромат. Також пам’ятаємо, що після остигання будь-яке варення стає густіше, ніж воно є при варінні.

Крок 5:

Розливаємо смородину в сухі банки. Чорносмородиновий варення можна закрити капроновою кришкою, воно нормально буде зберігатися в холодильнику. Або закатуємо, зберігаємо у погребі, в коморі, в кухонній шафі. У будь-якому варіанті бажано розкладати смородину в стерильні банки.

Ягоди смородини досить кислі, саме тому для варення небажано використовувати посуд з алюмінію, який під час настоювання і нагрівання буде виділяти в ласощі шкідливі речовини.