Як приготувати смачне і справжнє італійське тісто для піци: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати смачне і справжнє італійське тісто для піци: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти італійської тіста для піци з дріжджами і без, з розпушувачем, томатною пастою

Варіант 1: Класичний рецепт італійського тіста для піци

Італійську піцу люблять не тільки за вишукані начинки, але й приголомшливу основу. В ідеальному варіанті вона тонка, ніжна, абсолютно не тягнеться і легко розрізається ножем. Така основа виходить тільки з правильного дріжджового тіста з точним дотриманням усіх пропорцій. Щоб не помилитися, відміряємо воду та інші інгредієнти тільки через ваги. До речі, борошно теж піде вся. Згідно з правилами, нічого при вимішування тіста більше не додається.

Інгредієнти

  • 0,125 л води;
  • 0,175 кг борошна;
  • 5 г дріжджів;
  • 20 мл олії оливи;
  • 3 г солі.

Покроковий рецепт італійського тесту

Крок 1:

Можна місити тісто будь-яким зручним для себе способом, але краще це зробити за правилами. Висипаємо отмеренную борошно в сито, просіваємо у велику миску і додаємо до неї сіль, відразу засипаємо сухі дріжджі. Розмішуємо. Посередині робимо лунку.

Крок 2:

Відміряємо воду і додаємо в борошно. Виливаємо у лунку, відразу ж вводимо оливкова олія. Інші жири в італійському тесті не використовуються.

Крок 3:

Тепер можна просто почати вимішувати руками за годинниковою стрілкою або спочатку це робимо ложкою. Але, як тільки борошно з водою з’єднаються, все одно доведеться пустити в хід руки. Мнемо тісто старанно і не менше п’яти хвилин. Тільки тоді воно вийде однорідним і еластичним. Вся мука повинна вбратися, подпыл не потрібно.

Крок 4:

Залишаємо тісто. Бажано помістити в посудину з бортиками і зверху накинути рушник. Хвилин через 40 воно має збільшитися в два рази. Більше можна не чекати, приступаємо до приготування піци. Тісто розкочуємо тонко, так як при випіканні воно стане пишнішим, обов’язково підніметься. Їх наведеного кількості продуктів вийде одна піца на 4-5 порцій.

Це тісто можна замісити з ранку, щоб зробити піцу ввечері або навпаки, напередодні приготувати основу для сніданку. Але в такому разі відразу ж після замісу перекладаємо грудочку в пакет і відправляємо в холодильник. При низькій температурі робота дріжджів сповільниться.