Ароматну юшку на багатті: пять простих покрокових рецептів з димком

Як швидко і смачно приготувати ароматну юшку на багатті: пять простих покрокових рецептів з димком

Покрокові рецепти наваристої юшки на багатті: класичної, з горілкою різними овочами і крупами

Варіант 1: Класична вуха на багатті з головешкою

Традиційний рецепт юшки на багатті з приголомшливим ароматом диму. Він досягається за рахунок додавання в казанок палаючої головешки. У даному рецепті використовуються окуні, але також можна брати для юшки будь-які інші види річкової риби. Додатково для бульйону потрібні голови, хвости і плавники, які залишаються після чищення та оброблення.

Інгредієнти

  • 1 кг голів і хвостів;
  • 3 літри води;
  • 700 г картоплі;
  • 1 кг чищених і потрошєних окунів;
  • 200 г цибулі (2 шт.);
  • 200 г моркви (2 шт.);
  • 1 пучок петрушки;
  • 2 лавра;
  • перець і сіль.

Покроковий рецепт класичної юшки на багатті

Крок 1:

Залити в казанок воду, встановити над багаттям. Відразу додати голови та інші неліквідні шматочки. Кинути одну моркву, розрізану на кілька частин, додати цибулину, лаври і перець.

Крок 2:

Як тільки голови з овочами почнуть закипати, зняти всю піну, що утворюється. Інакше вуха буде некрасива. Накрити казан, трохи відгребти багаття, щоб знизилася активність кипіння. Варити близько 40 хвилин, щоб бульйон вийшов насичений.

Крок 3:

Очистити овочі, що залишилися. Нарізати картоплю четвертинками, цибулю півкільцями, моркву кружальцями.

Крок 4:

Шумівкою вийняти з бульйону всі голови з іншими частинами риби, овочі можна залишити. Закинути картоплю, а після закипання додати цибулю і моркву. Варити юшку на багатті ще хвилин п’ятнадцять.

Крок 5:

Промити очищених окунів. Якщо тушки великі, то розрізати на кілька частин. Додати в казанок, присолити, продовжити варіння.

Крок 6:

Як тільки риба дійде до готовності, вуха потрібно спробувати на сіль. За бажанням додати ще трохи. Пучок зелені промити, порвати руками і кинути в казанок.

Крок 7:

Відразу взяти з багаття палаючу більшу головешку, стряхнути зайвий попіл, щоб він потім не плавав в супі, опустити в котел, тобто згасити в ньому, через кілька секунд прибрати. Юшка з димком готова!

В домашніх умовах можна також приготувати страву з ароматом багаття. Для цього потрібно підпалити дерев’яні лучинки, дати їм трохи прогоріти, потім кинути в каструлю. В цьому випадку не потрібно їх виймати відразу, нехай поплавають хвилин п’ять, щоб супу передався виражений аромат.