Юшка на курячому бульйоні – 5 нескладних покрокових рецептів оригінальних рибних супів

Як швидко і смачно приготувати юшку на курячому бульйоні – пять нескладних покрокових рецептів оригінальних рибних супів

Покрокові рецепти наваристої юшки на курячому бульйоні з горілкою, на вогнищі або на плиті

Варіант 1: Вуха на курячому бульйоні – класичний рецепт

Юшку на курячому бульйоні називають царською, архієрейської і навіть «Юшкою з півня». Існує кілька історій про її винахід. Одна говорить, що першими її почали готувати хитрі ченці в пост. Інша легенда про хворого архієреї, суворо дотримується статуту монастирі і не евшего м’ясну їжу, одного разу він захворів, і лікар для відновлення здоров’я і сил виписав бульйон з курки. Щоб обдурити архієрея вуху йому варили з півня. Третя свідчить, що служителі монастиря готували юшку з найкращою ікри та риби з додаванням горілки, заморожували її і відвозили цілими бочками до столу царя.

В останню історію повірити найскладніше, адже обоз йшов не один день, взимку ще зрозуміло – холод зберігав свіжість супу, а в інший час року? У будь-якому випадку, яка б легенда не виявилася правдою, суть залишається незмінною – юшку варять вже кілька століть поспіль, її їли і прості люди і благородні. Рецепти прості, але з плином часу кожен кухар приносив щось своє. Залишалася тільки головне – прозорий бульйон з курки.

Інгредієнти:

  • курячий бульйон – 1,5 л;
  • картопля – 2 шт;
  • морква – 1 шт;
  • цибулина – 1 штк;
  • філе тріски – 0,4 кг;
  • кмин – 0,5 ч. ложки.

Покроковий рецепт юшки на курячому бульйоні

Крок 1:

Бульйон довести до кипіння, порізати картоплю, цибулю та моркву, зелень нашаткувати.

Крок 2:

Овочі опустити в каструлю, варити, поки картопля не буде готовий (приблизно півгодини).

Крок 3:

Рибне філе нарізати шматками середнього розміру, видалити всі кісточки, додати в суп разом з кмином.

Крок 4:

Варити дванадцять хвилин.

Крок 5:

Додати приправи, варити пару хвилин, після вимкнути вогонь і дати вусі настоятися під закритою кришкою десять хвилин.

Як і будь-якого іншого рецепту юшки, для цього варіанту важливо виконання трьох умов: готувати потрібно у відкритому посуді, на повільному вогні, щоб не кипіло і не вирувало; риба використовується повністю плавниками, хвостом, іноді з головою; рибу потрібно опускати тільки в киплячий бульйон.

При цьому сам бульйон повинен варитися з цільної очищеної цибулиною, яку перед закладанням риби потрібно витягнути шумівкою і викинути, це дає в’язкість і прозорість майбутньої вуха.