Як приготувати швидкий і смачну тушковану капусту з мясом: девять простих покрокових рецептів

Як приготувати швидкий і смачну тушковану капусту з мясом: девять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти приготування тушкованої капусти з м’ясом на сковороді, в каструлі, мультиварці і в казані

Варіант 1: Класична тушкована капуста з м’ясом в казані

Капуста – простий і дешевий овоч, з якого можна робити королівські страви. Борщі, голубці, салати і навіть котлети урізноманітнюють повсякденне і святкове меню. Але особливо популярна капуста в тушкованому вигляді. Якщо додати до неї м’ясо – виходить чудове рагу. Ситна страва, ароматне, при цьому не вимагає особливих кулінарних навичок. З ним впорається навіть новачок. Тут класична рецептура з яловичиною і томатною пастою. Для приготування потрібно казан (обов’язково з кришкою) і плита.

Інгредієнти

  • 700 г яловичини;
  • 2 ст. л. томатної пасти;
  • 1 кг капусти;
  • 1 ст. л. солі;
  • 150 г цибулі;
  • 100 г моркви;
  • 60 мл рослинного масла;
  • 0,3 ч. л. духмяного перцю;
  • 150 мл води.

Покроковий рецепт класичної тушкованої капусти з м’ясом

Крок 1:

Так як у нас використовується яловичина, на ній бувають плівки, жилки. Гострим ножем піддягаємо і акуратно відокремлюємо. Якщо їх залишити, то м’ясо буде довго тушкуватися. Потім нарізаємо яловичину шматочками по півтора або два сантиметри.

Крок 2:

Виливаємо в казан масло, робимо це повільно по краях, обдаємо всі стінки. Ставимо розігріватися. Перекладаємо м’ясо в гарячий жир і смажимо на сильному вогні три хвилинки, помішуємо. Як тільки з’явиться сік, обсмажування припиниться, казан накриваємо, вогонь зменшуємо, тушкуємо яловичину 45 хвилин.

Крок 3:

У нас з’явилося багато часу для підготовки овочів. Очищаємо цибулини і моркви, знімаємо верхні листки з качана капусти. Шаткуємо всі овочі соломкою, щоб вони гармонійно виглядали разом.

Крок 4:

Знімаємо кришку з казана. Додаємо вогонь, выпариваем вологу. Засипаємо цибулю, обсмажуємо з яловичиною хвилинку, вводимо морквину, готуємо три хвилинки, помішуємо, а потім засипаємо капусту. Готуємо 10 хвилин без кришки.

Крок 5:

Додаємо воду і сіль. Не потрібно насипати відразу повну ложку, достатньо половини, в кінці можна буде довести до потрібного смаку. Накриваємо казан, тушкуємо капусту 20 хвилин. Вона не повинна варитися, вогонь робимо невеликий.

Крок 6:

Піднімаємо кришку казана, закладаємо томатну пасту, вводимо перчик, розмішуємо. Якщо мало рідини, то додаємо ще небагато, краще брати окріп. Закриваємо, тушкуємо ще 20-30 хвилин. Бажано періодично перевіряти. Капуста літніх сортів вимагає набагато менше часу.

Крок 7:

В кінці страву потрібно спробувати, додати сіль, допускається додаванням зелені, закидаємо лавровий листочок, розламаний на три або чотири частини.

Можна готувати капусту без додаткових овочів або скоротити кількість. Але саме цибулю з морквою роблять страву яскравіше і цікавіше на смак, додають в нього родзинку, а попередня смаження підсилює аромат.