Як швидко приготувати ароматний компот з полуниці на зиму: шість простих покрокових рецептів

Як швидко приготувати ароматний компот з полуниці на зиму: шість простих покрокових рецептів

Покрокові домашні рецепти компоту з полуниць на зиму з жимолостю, апельсином, лимонкою, м’ятою

Варіант 1: Класична рецептура компоту з полуниць на зиму

Полуничний еліксир – саме так можна назвати цей напій. Незвичайно ароматний і солодкий компот без додавання будь-яких консервантів підніме взимку настрій і нагадає, що літо не за горами. Для приготування напою беремо щільні ягоди, м’яка і бита полуниця не підійде. Кількість цукру зразкова. При необхідності можна збільшити, але не зменшувати. Пісок є консервантом, завдяки цьому інгредієнту компот добре зберігається. Дається рецептура на трилітрову банку.

Інгредієнти

  • 500 р полуниці;
  • 250 г цукру;
  • 2,6 л води.

Як приготувати класичний компот з полуниці на зиму

Крок 1:

Ставимо нагріватися на плиту воду, довести її до кипіння, поки цукор не додаємо. Полуницю промити, відірвати усі гілочки. Відміряти пісок. Вимити харчовою содою трилітрову банку, встановити на чайник або спеціальне кільце, пропарити. Кришку для компоту опускаємо на хвилинку в окріп. Потім дістаємо і кладемо на серветку.

Крок 2:

У стерильну банку відправляємо підготовлену полуничку. Заливаємо киплячою водою під саме горлечко, накидаємо кришку і залишаємо на п’ять хвилин. Так як ягоди самі по собі м’які, цього часу буде достатньо.

Крок 3:

Тепер всю воду з полуниці зливаємо назад у каструльку, закладаємо цукор, швидко доводимо до кипіння, проварюємо сироп три хвилини.

Крок 4:

Заливаємо киплячою рідиною пропарену полуницю і відразу ж накидаємо кришку. Іноді рекомендують її повторно обдавати окропом, поки прогрівається сироп з цукром. Якщо є побоювання, то можна це зробити. Закатуємо кришку на полуничному компоті, банку перевертаємо, закутуємо в ковдру.

Якщо полуниця дуже щільна і тверда, то рекомендується її прогрівати не п’ять, а десять хвилин, потім рідина зливається, компот готується далі за рецептом.