Як приготувати смачний компот із червоної смородини з апельсином на зиму: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати смачний компот із червоної смородини з апельсином на зиму: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти різного компоту з червоної смородини з апельсином на зиму

Варіант 1: Класичний рецепт компоту з червоної смородини з апельсином на зиму

Компот із червоної смородини можна робити з гілочками або без них, але у будь-якому випадку ягоди добре промиваємо, ніякої пилу та павутиння залишатися не повинно. Ця рецептура компоту з червоної смородини з варінням сиропу, але без стерилізації банок в каструлі, що досить зручно.

Так як ці ягоди не мають вираженого аромату, будемо додавати апельсин. Розрахунок інгредієнтів для однієї трилітрової банки, але готувати за один раз можна набагато більше, просто беремо об’ємну каструлю, відміряє і заливаємо воду з цукром, кип’ятимо сироп для всіх банок разом.

Інгредієнти

  • 300 г червоної смородини;
  • 60 г апельсина;
  • 2,7 л води;
  • 320 г цукру.

Покроковий рецепт компоту з апельсином з червоної смородини на зиму

Крок 1:

Для компотів, тим більше без стерилізації, використовуємо тільки оброблені банки з кришками. Ретельно перебираємо і промиваємо червону смородину. Так як ягода з щільною оболонкою, її можна сміливо заливати на кілька хвилин водою, промити під струменем води, але потім даємо добре стекти всім крапельок.

Крок 2:

Висипаємо в банку смородину. Вимитий шматок апельсина розрізаємо на дві або на три частини, кидаємо слідом за смородиною. На плиту в каструльці нагріваємо воду з рецептурним кількістю цукру. Даємо покипіти сиропу дві хвилинки.

Крок 3:

Заливаємо киплячим цукровим сиропом апельсин зі смородиною до самого верху банки, закатуємо компот кришкою і швиденько перевертаємо. Негайно накидаємо ковдру (підійде і стара шуба, пуховик або пальто). У такому вигляді компот повинен остигати або просто залишаємо його на два дні.

Не потрібно намагатися додати більше половинки апельсина банку, збільшення норми не сильно відіб’ється на ароматі, а смак може постраждати. Поступово цитрус настоїться, і біла скоринка може дати гіркоту, яка в компоті не потрібна. Саме з цієї ж причини рекомендується відразу витягувати з цитрусів кісточки, які мають специфічний смак.