Огірки на зиму в літрових банках пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати огірки на зиму в літрових банках пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування огірків на зиму в літрових банках: як в магазині мариновані класичні, ледачі солоні як з бочки, по-болгарськи, «Хрусткі корнішони», «Перцеві»

Варіант 1: Класичний рецепт огірків на зиму в літрових банках

Господині закочують огірочки в різні банки виходячи з наявності, розміру огірків і зручності. Ця добірка рецептів присвячена рецептами огірків на зиму на 1 літр. Спочатку заготовимо класичні мариновані огірочки «в магазині», продовжимо швидкої консервацією і зробимо кілька баночок в різних варіантах на будь-який смак. Отже, приступимо.

Інгредієнти:

  • кілограм огірків;
  • дві стіл лож оцту 9%;
  • п’ять горошин чорний і запашний перцю;
  • парасолька кропу;
  • лавровий листочок;
  • опційно гірчичні насіння.

Маринад на три літри води:

  • сто гр солі або три стіл лож з середн гіркою;
  • двісті гр цук піску.

Покроковий рецепт огірків на зиму в літрових банках

Крок 1:

Відразу обговоримо пропорції маринаду і розміри огірків. Маринад вказано на три літри води, нехай вас це не бентежить. Навряд чи ви маринуете тільки одну літрову банку, швидше за все, їх кілька. Нехай і маринаду буде з запасом.

Огірки беремо приблизно за 10-12 см завдовжки, це оптимальний розмір на літрову банку. Якщо у вас більш дрібні екземпляри, беріть їх, утрамбуйте, але не дуже щільно. Але для невеликих огірочків є окремий рецепт в добірці.

Кількість зазначено – кілограм. Це приблизно, на літрову банку може піти менше або більше в залежності від розмірів огірочків. Просто складайте скільки поміститься.

Крок 2:

Беремо наші огірочки, гарненько їх відмиваємо від землі, зрізаємо кінчики з двох сторін. Бажано їх замочити на три-чотири години. Так вони вийдуть більш хрусткими.

Крок 3:

На дно банок складаємо всі зазначені вище інгредієнти крім води, солі і цукрового піску, оцту.

Зверху кладемо огірочки. Намагайтеся зробити це як можна більш компактно. Коли закінчите, потрясіть банку – огірки краще розподіляться, може виявитися ще містечко для одного огірочка. Тільки не кладіть занадто щільно, не тиснете їх.

Увага: банки повинні бути простерилізовані і висушені, кришки до них теж.

Крок 4:

Отже, огірочки в баночках – саме час зайнятися маринадом. Закип’ятіть три літри води, розчиніть в слабо вируючій воді сіль і цукор.

Як тільки не буде видно кристалів, знімаємо з вогню і заливаємо огірки в банках. Щоб банки не тріснули, наливайте через столову ложку по центру. Краще робити це порціями: налили трохи почекали кілька секунд і знову долили ще трохи маринаду. Робимо так до самого краю.

Прикриваємо кришечками і залишаємо. Дивіться, як піднімаються бульбашки. Це виходить зайве повітря. Трохи покрутіть банки туди-сюди, щоб повітря швидше вийшов. Як тільки вони припиняться, залийте в зазначену кількість оцту в літрову банку і відразу ж щільно закрийте.

Крок 5:

Ставимо заготівлю кришкою вниз і накриваємо пледом. Тепер огірочки повинні остигати в такому вигляді.

Швидше за все це відбудеться тільки на наступний день. Надішліть мариновані огірки в льох чекати свого зоряного часу.