Огірки на зиму хрусткі в банках вісім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати огірки на зиму хрусткі в банках вісім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування огірків на зиму хрустких в 3 літрових і літрових банках, зі стерилізацією і без стерилізації

Варіант 1: Класичний рецепт солоних огірків на зиму хрустких у 3-літрових банках

Самий традиційний вид огіркових заготовок, зрозуміло, без консервації. Огірочки засолюють або квасять, використовуючи тару від трьох і до сотень літрів. Заготовки такі, що називається, сезонні, втім, огірочки настільки смачні, що частенько закінчуються раніше, ніж дозріють новий урожай.

Інгредієнти:

  • два десятка невеликих ґрунтових огірочків;
  • за п’ять листочків смородини, дуба і вишні;
  • п’ять горошин перцю;
  • три ложки солі;
  • чотири парасольки кропу;
  • три часникових зубця;
  • чотири листків хрону.

Покроковий рецепт солоних огірків на зиму хрустких у 3-літрових банках

Крок 1:

Яку б консервацію ви не робили, завжди ретельно з содовим розчином мийте тару. У великому тазі з підігрітою водою розчиняємо дві-три ложки харчової соди, бутлі обполіскуємо від пилу під краном, моєму в содовому розчині з йоржиком або губкою, знову ретельно обполіскуємо.

Крок 2:

Для заготовок, які закупорюють герметично, обов’язково тару стерилізуємо. Скористаємося класичним методом – пропарюванням, метод схожий на приготування страв на пару, у всякому разі, можна використовувати ту ж посуд. На каструлю з водою встановлюємо ґрати для парових страв, на неї – перевернуту банку. Вичікуємо десять хвилин, і переставляємо бутель на рушник, даємо охолонути. За цим рецептом стерилізувати і використовувати гарячу воду не будемо, але тара все одно повинна бути ідеально чистою.

Крок 3:

Пряні листя обполіскуємо і просушуємо, укладаємо на дно бутлів, потім поміщаємо укропчик. Кладемо очищений, розрізаний навпіл часник, два листа хрону і горошини перцю. Огірочки повинні бути начисто вимиті в прохолодній воді і витримані в ній пару годин. Відрізаємо з плодів кінчики і щільно наповнюємо ними бутель. Спочатку це зручно робити, встановлюючи огірки вертикально, а далі на ваш розсуд.

Крок 4:

Сіль розчиняємо в половині літра холодної води, вливаємо розсіл до огірочків, доливаємо чистою водою, залишивши на товщину пальця порожнього місця до обідка горлечка. Залишилися листочки хрону використовуйте як шапочку, щільно прикривши ними огірочки, додайте ще трохи води. Наповнені бутлі поставте в простору миску або кожен окремо на тарілки, щоб розсіл при бродінні не розтікався. Прикрийте кришечками, але нещільно.

Крок 5:

Три дні потому доливаємо ще трохи солоної води, компенсуючи її нестачу в бутлях. Щільно закорковуємо, не закочує, використовуємо легкознімні кришки! Зберігаємо огірочки в прохолодному, темному приміщенні.