Як заготовити огірки на зиму «пальчики оближеш»: пять швидких і доступних покрокових рецептів

Як заготовити огірки на зиму «Пальчики оближеш»: пять швидких і доступних покрокових рецептів

Покрокові рецепти огірків на зиму «Пальчики оближеш» з оцтом, томатом, гострим і солодким перцем

Варіант 1: Класична рецептура огірків на зиму «Пальчики оближеш» з оцтом

Рецептура дивовижних огірків на зиму, які і називаються «Пальчики оближеш». Процес приготування зі стерилізацією, до цього овочів потрібно постояти близько шести годин, але результат дійсно того варто. Оцет є консервантом, закладаємо її в строго зазначеній кількості. Використовується концентрація 9%. При необхідності просто розводимо есенцію 70% очищеною водою, інструкцію можна знайти на пляшці або в інтернеті.

Інгредієнти

  • 4 кг огірків;
  • 40 г часнику;
  • 80 г солі;
  • 160 мл оцту;
  • 5 г чорного перцю;
  • 150 г цукру;
  • 200 мл олії соняшникової;
  • 50 г петрушки.

Як приготувати класичні огірки «Пальчики оближеш»

Крок 1:

Для цієї заготовки бажано використовувати дрібні і молоденькі огірочки. Ретельно промиваємо їх. Якщо овочі зірвані не сьогодні, то краще на пару годин вимочити у воді. Потім дрібні огірки розрізаємо вздовж навпіл. Великі огірочки ділимо навпіл упоперек, а потім теж на дві частини.

Крок 2:

Часник нарізаємо кружечками поперек зубчиків. Висипаємо в закуску. Петрушку промиваємо, використовуємо виключно свіжу зелень, стряхиваем краплі, рубаємо і додаємо.

Крок 3:

Засипаємо сіль, але не купкою, а намагаємося розподілити рівномірно, додаємо цукор, відразу ж вводимо оцет і добре соняшникову олію. Розмішуємо огірки, накриваємо, залишаємо на 4-6 годин. Овочі випустять досить багато соку, який і буде маринадом.

Крок 4:

Готуємо півлітрові банки: промиваємо, стерилізуємо, просушуємо, щоб не залишалося крапельок води. Кришки прокип’ятити.

Крок 5:

Розкладаємо огірки в баночки, все вийде дев’ять штучок, розливаємо маринад з каструлі. Бажано його кожен раз перемішувати, так як масло дає відшарування. Накидаємо на огірочки кришки і відправляємо банки в каструльку з застеленій тканиною.

Крок 6:

Наливаємо воду кімнатної температури і починаємо нагрівати наші огірочки. Засікаємо 25 хвилин, для даної заготовки цього буде достатньо. Закатуємо всі банки, перевертаємо, залишаємо до повного охолодження.

Час стерилізації банок з заготовками завжди засікається з моменту закипання води в каструлі.