Квас з ячменю пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати квас з ячменю пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування квасу з ячменю в домашніх умовах: варіанти напою на дріжджах, з родзинками, на солодових сухариках, березовому соку

Варіант 1: Класичний рецепт квасу з ячменю

Регулюючи ступінь прожаренности зерняток, тим самим ви змінюєте смак і колір напою. Чим поджаристее ячмінь, тим більш міцним вийде квасок, і колір у нього буде відповідним.

Інгредієнти:

  • ячмінні зерна – два кілограми;
  • шістсот грамів цукру;
  • ложечка кмину;
  • вода – десять літрів;
  • 400 грамів хмелевих дріжджів.

Покроковий рецепт кминного квасу з ячменю

Крок 1:

Спосіб, який ви оберете, щоб прожарити ячмінь перед приготуванням квасу – виключно справа вашої зручності. Абсолютно однаковий квас, приготовлений на ячмені пройшов теплову обробку на сковороді або в духовці. Врахуйте тільки одну деталь: у процесі прогріву зерна необхідно перевертати, а не просто злегка помішувати, інакше частина їх гарантовано не буде потрібної кондиції. Відповідно, потрібно глибока простора сковорода або жаровня або доведеться розділити процес на декілька заходів, свідомо втрачаючи час. Висота бортиків забезпечить більш комфортне перемішування – ячмінь не буде з такою легкістю розсипатися.

Крок 2:

Припустимо, що ви вибрали сковороду, так дещо простіше, немає необхідності виймати жаровню і знову ставити її в жар після перемішування. Ячмінь висипайте частинами сухий друшляк і, похитуючи з боку в бік, висійте з нього дрібне сміття. Чисті зерна ссыпайте в простору масивну сковороду, поки не наповните її приблизно на дві третини, більше не варто, ячмінь буде складно швидко розмішувати.

Крок 3:

Включаємо помірне нагрівання, прогріваємо сковороду кілька хвилин і лопаткою або шумівкою піднімаємо і перевертаємо з одного краю частина ячменю. Швидко доторкніться до зернам долонею, щоб оцінити, наскільки добре вони прогрілися, потім переверніть їх назад, у вихідне положення. Тепло зерен дасть вам уявлення, є необхідність підвищити температуру.

Крок 4:

Зачекайте кілька хвилин і ще раз переверніть ячмінь, але вже з іншого боку сковороди. На цей раз зерна будуть досить гарячими і ваше завдання – оцінити, наскільки вони потемніли від нагрівання. Якщо колір змінився досить значно, у порівнянні із зернами, які ви поки що не чіпали, швидко переверніть, не перемішуючи, і весь ячмінь.

Крок 5:

Будьте уважні, всі зерна в сковороді вже досить гарячі і наступного разу перевертати їх доведеться раніше. З другого разу перемішайте весь ячмінь в сковороді, і трохи зменшіть вогонь – зерна вже сильно розігріті і будуть прогріватися від набраного всією масою тепла. Доводимо ячмінь до світло-коричневого кольору і вимикаємо нагрівання, даємо масі зерен повільно охолонути, і обов’язково кілька раз перемішуємо. Якщо поспішайте чи сковорода мала і доведеться обсмажувати ячмінь в декілька заходів, то смажте його трохи довше, до темно-коричневого кольору, і висипте на розстелену по столу папір.

Крок 6:

Саме приготування квасу менш клопітно, порівняно з правильною обсмаженням ячменю. Зернятка необов’язково повністю остуджувати, зсипте їх ще гарячими в каструлю і залийте десятьма літрами води. Припустимо розділяти ячмінь пропорційно обсягу каструлі на частини, але варити тільки частину і розбавляти свіжою водою – не найкраще рішення.

Крок 7:

Включаємо конфорку під каструлею, дочекавшись закипання, нагрів зменшуємо і прикриваємо кришкою. Варимо до півтора годин, всипаємо кмин і даємо з півгодини повільно охолонути на плиті. Процідіть відвар, розчиніть у ньому цукор і дайте охолонути до температури повітря. Заради скорочення часу можете поставити каструлю в таз, наповнений холодною водою, вона через стінки забере частину тепла і процес піде швидше.

Крок 8:

Температура відвару майже зрівнялася з повітрям, значить можна додавати в нього дріжджі. Якщо є кулінарний термометр, скористайтеся ним і кладіть дріжджі, коли температура відвару опуститься нижче 39 градусів. У теплої рідини дріжджі розходяться швидше.

Крок 9:

Залишаємо квас в затягнутою марлею або нещільно прикритою іншим способом ємності на дві доби. Після дозрівання розливаємо обережно, не піднімаючи осад, по ємностей меншого обсягу, витримуємо до трьох діб в холоді для остаточного дозрівання. Пляшки обов’язково щільно укупорьте.