Домашній квас без дріжджів: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашній квас без дріжджів: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього квасу без дріжджів їх свіжого хліба і сухарів, з солодом і цикорієм

Варіант 1: Класичний домашній квас без дріжджів

Справжній квас має смак хліба і приємний коричневий відтінок. Він повинен бути кислим, різким, цього часто домагаються шляхом введення дріжджів, але необов’язково. Можна все відмінно приготувати і без них. Для цього рецепта знадобиться два види хліба. Один запустить бродіння, а другий додасть смаку і порадує кольором. Приготування домашнього хліба без дріжджів в перший раз займе близько п’яти днів, потім процес піде набагато швидше.

Інгредієнти

  • 150 г темного хліба;
  • 150 г білого хліба;
  • 9 ложок цукру;
  • 3 літри води.

Покроковий рецепт класичного хлібного квасу

Крок 1:

Темний хліб нарізаємо шматочками і підсушуємо в духовці сухарі. Не поспішаємо їх виймати, добре підрум’янюємо, щоб у квасу з’явився гарний колір. Половину сухариків кидаємо в п’ятилітрову банку, додаємо до них весь білий хліб. Необов’язково для приготування квасу використовувати банки, можна взяти каструлю, контейнер, але найкращий напій виходить у склі та глині.

Крок 2:

У теплу воду додаємо половину цукру, розмішуємо, заливаємо сухарі з хлібом. Перемішувати більше не потрібно, інакше буде плавати багато крихт. Просто накриваємо банку серветкою і ставимо на сонечко або просто в тепле містечко. Хліб з солодкою водою повинен заграти. Початок процесу буде помітно по дрібних бульбашок в банку. Зазвичай вони з’являються на другий чи на третій день.

Крок 3:

Через три дні треба спробувати квас. Якщо напій набрався кислоти, то можна його злити. Якщо він ще прісний, то далі залишаємо бродити. Хліб залишаємо в цьому ж банку, додаємо знову 3 літри води з цукром, кидаємо другу частину темних сухариків.

Крок 4:

Другий раз квас забродить набагато швидше, вже через 1-2 дні можна буде його процідити. Цей напій буде смачніше, приємніше. Хліб знову залишаємо в банку, заливаємо теплу солодку водичку і готуємо наступний квас. Періодично частина гущі прибираємо і додаємо трохи свіжого хліба, сухарів.

Хлібну гущу, яка періодично відбирається, можна зберігати в холодильнику кілька днів, відкласти в іншу банку і поставити більше квасу або просто комусь віддати. Така закваска скоротить приготування квасу з п’яти до одного або двох днів.