Домашній хлібний квас пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашній хлібний квас пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього хлібного квасу: як приготувати квас з чорного хліба з дріжджами і без, варіанти напою з солодом і медом

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього хлібного квасу на дріжджах

Сильно змінити смак напою різні сорти дріжджів не можуть. В обох випадках він виходить приблизно середньої фортеці, і майже не відрізняється за смаком. Збільшувати різкість можна перевіреним способом – додаванням кількох родзинок перед витримкою в холодильнику.

Інгредієнти:

  • чверть кілограма цукру;
  • 500 грамів житнього хліба без добавок;
  • двадцять грамів пресованих спиртових дріжджів або п’ять грамів порошкових.

Покроковий рецепт дріжджового домашнього хлібного квасу

Крок 1:

Буханець хліба наріжте скибочками, товщиною в півтора сантиметра, далі розпустіть їх на кубики, дайте підсохнути, розклавши по рушникові. Простору жаровню застелити кулінарним пергаментом, викладіть на нього хліб, при невисокому нагріванні духовки довгий час засмажуйте до золотистого кольору. Чим сильніше вдасться висушити хліб, при цьому не давши йому підгоріти, тим сильніша за вийде квас.

Крок 2:

Рівно п’ять літрів води закип’ятіть і дайте охолонути до кімнатної температури, перелийте в пляшку, в якій плануєте наполягати квас. Опустіть туди сухарі, шийку щільно затягніть марлею, залиште на сорок вісім годин в затіненому місці при температурі до двадцяти семи градусів.

Крок 3:

Дріжджі, якщо вони у вас сухі, розведіть по інструкції на упаковці. Спиртові дріжджі розімніть, посипте ложечкою цукру і підлийте трохи теплої води. Настій сухарів злити з осаду і відфільтруйте шарами марлі. Додайте до нього і розмішайте цукор і розведені дріжджі. Ємність необхідно накрити, але нещільно, вуглекислий газ повинен безперешкодно виходити назовні.

Крок 4:

На час до шістнадцяти годин поставте квас в темне місце, при температурі не вище 25 градусів. Потім вибродівший квас переливають в дрібні ємкості, додають трохи цукру. Герметично закупорьте ємності і поставте на п’ять годин в темне місце, потім перенесіть в холодильник.