Квас з березового соку: шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати квас з березового соку: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти квасу з березового соку з хлібом і сухофруктами, солодом і медом, зерном

Варіант 1: Класичний березовий квас з хлібом

Березовий сік є цінним напоєм з приголомшливим складом і приємним смаком. Мало того, його можна використовувати в якості основи для квасу. Це прекрасний спосіб визначити кудись велика кількість соку. Тут найпростіша рецептура на чорному житньому хлібі. Якщо соку менше, ніж потрібно за списком, то потрібно скоротити кількість інших інгредієнтів.

Інгредієнти

  • 5 л березового соку;
  • 400 г житнього хліба;
  • 160 г цукру.

Покроковий рецепт класичного березового квасу

Крок 1:

Сік для квасу беремо теплий, але підігрівати його заздалегідь не потрібно. Краще просто залишити при кімнатній температурі. Потрібно витримати кілька днів, нехай почнеться бродіння. Потім виливаємо березовий сік у велику каструлю, додаємо цукор, ставимо на плиту. Тепер підігріваємо, але зовсім трохи. Робимо приємно теплу рідину, цукор повинен розчинитися.

Крок 2:

Нарізаємо темний житній хліб шматочками по три або п’ять сантиметрів. Відправляємо в духовку і підсушуємо. Для отримання більш м’якого смаку можна підсмажити шматочки. Також рум’яні скоринки подарують квасу коричнюватий відтінок.

Крок 3:

Додаємо сухарики з житнього хліба в сік, розмішуємо і накриваємо. Краще всього використовувати тканину або серветку. Прибираємо напій мінімум на два дні.

Крок 4:

Перевіряємо квас. Акуратно розмішуємо, намагаючись не ламати шматочки хліба. Пробуємо. Якщо кислоти і смаку недостатньо, залишаємо напій ще на один день. Продовжуємо тримати при кімнатній температурі, в холодному приміщенні процес бродіння загальмується.

Крок 5:

На наступний день потрібно процідити квас від хліба і дрібних крихт. Але гущу не потрібно викидати. Додаємо нову порцію теплого березового соку і не забуваємо про цукор, на п’ять літрів напою використовуємо в середньому склянку піску. Проціджений квас з березового соку розливаємо в пляшки з кришками, ставимо в холодильник або льох на п’ять годин.

Можна хліб для квасу готувати в духовці, а в мікрохвильовій печі. Для цього розкладаємо шматочки і проганяємо близько восьми хвилин на середній потужності.