Квас без закваски шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати квас без закваски шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування хлібного, ягідного, імбирного і ароматного цикориевого квасу без закваски, з дріжджами і без них

Варіант 1: Хлібний квас без закваски – класичний рецепт

Мудрі наші пращури помітили, що деякі зброджені або сквашеного продукти і напої мають користю, часом перевершує свіжі. У народі соління, маринади і кваси стоять в одному ряду – спробуйте уявити без них російську кухню, так і весь побут народу. Вся література, документальна, художня, однозначно підтвердить: квас на Русі готували споконвіку і тамували спрагу їм все – від бояр, до простолюдинів.

Інгредієнти:

  • півкіло житнього хліба;
  • триста грамів цукру;
  • п’ять літрів води;
  • 20 гр. пресованих дріжджів (свіжих).

Покроковий рецепт

Крок 1:

Включаємо духовку на розігрів. Піднімаємо температуру усередині духової шафи до позначки 200 градусів.

Крок 2:

Хліб нарізаємо скибками спочатку шириною в сантиметр, потім розпускаємо кубиками. Розсипаємо по листу і на п’ять хвилин поміщаємо його в розігріту духовку. Одночасно в каструлі доводимо до кипіння воду, після чого охолодити її до кімнатної температури.

Крок 3:

Моєму дві трилітрові ємності, розкладаємо по ним сухарики, заливаємо постигла водою. Обв’язавши горлечка марлею, поміщаємо бутлі на пару діб в затінене місце. Витримуємо при звичайній температурі.

Крок 4:

Відстояну рідину проціджують через марлю, сюди ж віджимаємо і сухарики, м’якуш викидаємо.

Крок 5:

У невелику мисочку кришимо пальцями дріжджі. Додавши 100 мл води, розмішуємо до однорідності. Змішуємо дріжджову масу з відцідженої рідиною і розливаємо по банках. У кожну підсипаємо по 100 гр. цукру, розмішуємо до повного розчинення кристалів.

Крок 6:

Поставивши в затемнене місце, прикриваємо банки кришками. Витримуємо квас при температурі не нижче 24 градусів на протязі 16 годин. Після, знову додаємо в кожну цукор, орієнтуючись на свій смак, і розливаємо в невеликі пляшки. Востаннє витримуємо квас в теплі не менше чотирьох годин. Перед вживанням його бажано охолодити.