Яблучний квас: шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати яблучний квас: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього яблучного квасу з родзинками, кава, прянощами, дріжджами, соком

Варіант 1: Класичний яблучний квас з сирими дріжджами

Яблучний квас – освіжаючий і приємний на смак літній напій. Це саме те, що потрібно в спеку. Фрукти для нього можна брати абсолютно будь-якого виду і сорту. Відмінно підходять падалки, потрібно буде лише обрізати пошкоджені місця. Додатково для приготування знадобляться свіжі пресовані дріжджі в невеликій кількості. Ніяк не обійтися без цукрового піску. Він забезпечить бродіння і подарує потрібний смак.

Інгредієнти

  • 4 яблука;
  • 0,1 кг цукру;
  • 2,3 літра води;
  • 10 г дріжджів.

Покроковий рецепт класичного яблучного квасу

Крок 1:

Розрізаємо яблука на четвертинки. Перед цим фрукти потрібно ретельно промити. Потім з кожної часточки зрізаємо куточок, в якому знаходяться насіння. Шкірку потрібно залишити. Мало того, іноді квас готують просто на шкірці, яка йде у відходи після приготування варення, соку та інших заготовок.

Крок 2:

Заливаємо до яблук воду і ставимо варитися. Час приготування фруктів залежить від сорту. Так як зазвичай вони літні, досить дати покипіти п’ять хвилин. Якщо фрукти переспілі, то варимо три хвилинки, не даємо шматочках розвалитися. Засипаємо цукор, після розчинення вимикаємо плиту. Остуджуємо компот до температури тіла. Він повинен стати приємно тепленьким.

Крок 3:

Саме час додати дріжджі. Краще їх спочатку розчинити у невеликій кількості води, а потім вилити в загальну масу. Яблука при цьому діставати не потрібно. Нехай вони залишаються в квасі і продовжують віддавати аромат.

Крок 4:

Прикриваємо каструльку. Можна взяти кришку або тканину (марлю), але тільки не натягуємо плівку, також не можна для квасу використовувати капронові кришки. Залишаємо на 15 годин. На поверхні повинні з’явитися сліди бродіння у вигляді білої пінки. Можна просто спробувати квас на смак.

Крок 5:

Проціджуємо напій і розливаємо по пляшках. Прибираємо на 6-8 годин в холодильник. Там він охолоне і дійде до остаточної готовності.

Якщо бентежить колір яблучного квасу, то можна в нього додати трохи паленого цукру, завареного цикорію або просто кави.