Як приготувати корисний квас з чистотілу: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати корисний квас з чистотілу: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти квасу з чистотілу по Болотову, на воді і сироватці, з сухофруктами, м’ятою

Варіант 1: Класичний квас з чистотілу (рецепт Болотова)

Чистотіл – незвичайне рослина. З одного боку воно володіє лікувальними властивостями, а з іншого вважається отруйним і вимагає максимально обережного використання. Саме з цієї причини не рекомендується перевищувати кількість, бажано суворо дотримуватися зазначені рекомендації. Це рецепт Болотова. Для бродіння потрібно сметана, обов’язково беремо натуральний і свіжий продукт, можна використовувати з низькою жирністю.

Інгредієнти

  • 0,5 ст. сушеного чистотілу;
  • 150 г цукру;
  • 1 ст. л. сметани;
  • 3 літри води.

Покроковий рецепт лікувального квасу з чистотілом

Крок 1:

Використання сушеного чистотілу дозволяє готувати напій у будь-який час року, що дуже зручно. Купити траву можна в аптеці або заготовити самостійно навесні, влітку. Висипаємо чистотіл в марлевий (або просто полотняний) мішечок. Зав’язуємо. Так як він буде опускатися на дно банки, можна покласти невеликий камінчик. Тільки спочатку ретельно вимити і обшпарити окропом.

Крок 2:

Воду для лікувального квасу потрібно взяти очищену, а ще краще джерельну, за браком просто кип’ятимо і остуджуємо. Виливаємо у велику банку, вводимо склянку цукрового піску без гірки, в ньому буде приблизно 150-160 грамів. Розчиняємо, додаємо ложку сметани. Перемішуємо, поки не пропадуть згустки.

Крок 3:

Опускаємо в банку підготовлений мішечок з сушеної травою. Зверху горлечко обв’язуємо згорнутої в три або чотири шару марлею. Залишаємо квас бродити на два тижні. Щодня перевіряємо. Якщо раптом з’явиться цвіль, то акуратно виловлюємо.

Крок 4:

Через пару тижнів відливаємо з банки літр напою, ставимо в холодильник. Якщо є осад, то зливаємо залишки в чисту банку, мішечок з травою теж перекладаємо, додаємо третину склянки цукру і літр теплої води. Знову ставимо на бродіння. Нова порція лікувального квасу вже буде готова через три або чотири дні.

Крок 5:

Відлитий квас вживають три рази в день спочатку по столовій ложці за півгодини до основного прийому їжі, потім збільшують порцію. Бажано лікування узгодити з фахівцем. Додавати воду і цукор до чистотілу, відливаючи кожен раз по літру напою, можна протягом двох місяців. Потім траву потрібно оновити.

Якщо судити за численними відгуками, позитивне дію напою на організм можна помітити вже через кілька застосувань. Поліпшується загально стан, очищається шкіра, зникають болі в травних органах.