Огірки на зиму з оцтом вісім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати огірки на зиму з оцтом вісім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування огірків на зиму з оцтом зі стерилізацією і без: мариновані, солоні, з сухої зернової гірчицею огірки на зиму з оцтом в банках

Варіант 1: Класичний рецепт маринованих огірків на зиму з оцтом в 3-літрових банках

Цілком підходять для заготівлі і великі огірки. Розріжте їх на дві, а то і три частини, але тільки поперек. Лаврові листки вибирайте за кольором, їх зовнішня сторона не повинна лисніти і бути темно-зеленою, перевагу віддайте бляклим листками.

Інгредієнти на бутель ємністю три літри:

  • невеликого розміру огірки – 1800 грамів;
  • дві ложки солі;
  • 70 гр. цукру;
  • три зубці часнику;
  • засолювальний кріп – два парасольки;
  • 65 мл оцту, столової;
  • два невеликих листки лавра.

Покроковий рецепт огірків на зиму з оцтом

Крок 1:

Відбираємо для маринування невеликі, неушкоджені огірки. Обмивши, заливаємо плоди холодною водою і залишаємо в ній на пару годин. Після, за допомогою губки, ретельно промиваємо кожен огірочок і зрізаємо з обох кінців по невеликому шматочку.

Крок 2:

Щоб не втрачати часу, поки вимочуються огірки, готуємо банки. Промиваємо трилітрові бутлі з содовим розчином, потім ретельно змиваємо залишки миючого засобу водою. Для надійності, ємності можна обробити парою протягом десяти хвилин. Кип’ятимо кришки.

Крок 3:

На дно чистих, добре просушених ємностей укладаємо волоті кропу і лаврушку. Заповнюємо банки огірками намагаючись утрамбовувати по мінімуму. Не намагайтеся в один бутель помістити більше вказаної кількості огірків, інакше вони погано пропарити і консервація не вистоїть довго.

Крок 4:

У каструлі доводимо до закипання трохи більше півтора літрів води. Заливаємо їм огірки так, щоб вода злегка переливалася через вінця. Прикривши прокип’яченими кришками, залишаємо банки до повного охолодження на столі. Повторюємо.

Крок 5:

Зціджуємо воду з бутлів назад в каструлю, засипаємо в неї сіль з цукром, ставимо на плиту. В одну трилітрову банку вміщається півтора літра маринаду. Розраховуйте компоненти відповідно вийшов літражу. В інгредієнтах зазначено кількість, розраховане на 1,5 літра рідини.

Крок 6:

При інтенсивному нагріванні, чекаємо, поки маринад почне інтенсивно вирувати. Вливаємо в нього оцет, кип’ятимо з хвилину.

Крок 7:

Висипаємо на огірки часник, порізаний тонкими пластинками. Заповнюємо банки киплячим маринадом і відразу герметично закорковуємо кришками для консервації. Обгорнувши махровими рушниками, залишаємо консервацію в перевернутому положенні.