Як приготувати смачні консервовані кабачки на зиму в банках: вісім простих покрокових рецептів

Як приготувати смачні консервовані кабачки на зиму в банках: вісім простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти консервованих кабачків на зиму в банках з перцем, часником, гірчицею

Варіант 1: Класичні консервовані кабачки на зиму в банках

Рецептура хрустких консервованих кабачків на зиму в літрових банках з оцтом. Додатково для аромату потрібні всілякі листочки. Зазвичай закладається хрін, вишня або смородина, нікуди без парасольки кропу. Можна додати щось по своєму смаку. Якщо подобається базилік, м’ята, кінза, то кидаємо по гілочці.

Інгредієнти

  • 5 кг молодих кабачків;
  • 3,5 л води;
  • 5 ложок цукру;
  • 6 ложок солі;
  • 0,3 л оцту 9%;
  • кріп, листя хрону, смородини, часник і т. д.

Покроковий рецепт класичних консервованих кабачків

Крок 1:

Стерилізуємо літрові банки. Далі розкладаємо в них зелень, як для огірочків. Можна додати щось своє. Кидаємо в кожну банку часник. Якщо часточки великі, то можна розрізати.

Крок 2:

Ставимо на плиту рецептурну кількість води, відразу засипаємо в неї сіль і водимо цукровий пісок. Проварюємо розсіл після закипання пару хвилин, після чого додаємо оцет і одразу заливаємо кабачки.

Крок 3:

Поки розсіл закипає, промиваємо кабачки нарізаємо шматками по 1,5 см завтовшки. Якщо гуртки виходять великими, то розрізаємо ще й навпіл. Укладаємо в банки, намагаємося залишати менше пустот.

Крок 4:

Заливаємо киплячим розсолом з доданим оцтом, накидаємо кришечки. У широку каструлю на дно кладемо тканину або повалений в кілька разів кухонний рушників, ставимо банки з кабачками. По краях у каструлю наливаємо окріп, він повинен дійти банкам до плічок. Включаємо плиту, починаємо стерилізацію.

Крок 5:

Після закипання засікаємо 15 хвилин, літровим ємкостей цього буде достатньо. Потім по одній виймаємо банку. Кришку не піднімаємо. Відразу накидаємо ключ, закатуємо. Перевертаємо догори дном. Накидаємо ковдру, остуджуємо під ним протягом двох діб. Прибираємо хрусткі кабачки до зими в підвал.

Ретельно промивати потрібно не тільки кабачки, але і зелень. На листках хрону, смородини, парасольках кропу накопичується дуже багато пилу, вона може пошкодити заготівлі.