Як смачно і швидко приготувати шашлик на мангалі – десять простих покрокових рецептів

Як смачно і швидко приготувати шашлик на мангалі – десять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти м’якого і соковитого шашлику на мангалі з свинини, яловичини, курки та індички

Варіант 1: Класичний шашлик зі свинини на мангалі, соковитий і ароматний

У традиційному варіанті шашлик маринують в спеціях і цибулі, ніякі інші продукти не додаються, м’ясо замочується мінімум на 10 годин. Можна тримати й добу, але у такому разі відправляємо в холодильник. Тут класична рецептура соковитого шашлику на мангалі з свинини. Можна використовувати баранину, допускається телятина або інше м’ясо.

Інгредієнти

  • 1 кг свинини;
  • 1 ст. л. солі;
  • 500 г цибулі;
  • 1 ч. л. чорного перцю;
  • щіпка червоного перцю;
  • лавр.

Покроковий рецепт класичного шашлику на мангалі

Крок 1:

Починаємо з замочування м’яса. Свинину промиваємо, після підсушування нарізаємо невеликими шматочками. Зазвичай роблять розмір приблизно 4-5 див. Складаємо м’ясо в миску чи відро, контейнер.

Крок 2:

Очищаємо і ріжемо цибулю кільцями. Так як ніякі рідини додаватися не будуть, вибираємо самі соковиті і свіжі головки. Якщо вони великі, то робимо півкільця. Додаємо до м’яса.

Крок 3:

Засипаємо сіль і перець, кидаємо лавровий листок і приступаємо до самого відповідального моменту – перемішуванню. Робимо це ретельно, щоб спеції розійшлися, а цибулю випустив сік. Накриваємо, залишаємо маринуватися. Можна іноді перемішувати, шашлик буде ще краще.

Крок 4:

Як тільки м’ясо буде готове, тобто простоїть годин десять, можна приступати до вугілля. Купуємо їх і підпалюємо, або укладаємо дрова, даємо прогоріти. Незалежно від обраного способу, вугілля повинні вийти гарячими, червоними, тільки тоді вийде соковите м’ясо. Не можна готувати шашлик на маленькій кількості вугілля без спека.

Крок 5:

М’ясо нанизуємо по шматочку на шампури, встановлюємо над вугіллям і починаємо готувати. Перші кілька хвилин можна не перевертати. Як тільки з’явиться перший аромат і капне жирок, можна це зробити. Далі просто періодично прокручуємо палички на інші сторони, доводимо страву до готовності. Перевіряємо проколом. З’явився білий і прозорий сік? Негайно знімаємо м’ясо. На хороших вугіллі воно приготується за 15 хвилин.

Часто в такий шашлик додають оцет або лимонний сік, це не правильно. Кислота хоч і дає прекрасний смак, аромат, але робить м’ясо жорсткіше. Краще замаринувати в оцті цибулька і подати до готового блюда.