Тісто для солодких булочок пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати тісто для солодких булочок пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування тіста для солодких булочок на молоці, кефірі, воді: з дріжджами і без

Варіант 1: Здобне тісто для солодких булочок – класичний рецепт

Здобне тісто для булочок з опарою на звичайних спиртових дріжджах – універсально. Підходить не тільки для булочок, ідеально воно і для випічки пирогів, причому зовсім не обов’язково тільки солодких. Зменшивши кількість цукру, використавши його тільки для процесу активації дріжджів, можна приготувати найніжніші духові пиріжки з будь солоною начинкою.

Інгредієнти для опари:

  • свіжі дріжджі – 30 гр.;
  • 250 мл свіжого молока;
  • столова ложка білого, рафінованого цукру;
  • 90 гр. борошна

В тісто:

  • півсклянки цукру;
  • два яйця, добірного розміру;
  • масло «Традиційне» – половина стандартної пачки;
  • невеликий пакетик ванільного порошку;
  • ложка олії;
  • 500 грамів високосортного борошна.

Покроковий рецепт дуже смачного тіста для солодких булочок

Крок 1:

Використовуйте невелику мисочку, кладемо в неї дріжджі і розтираємо, присипавши ложкою цукру. Кашку розводимо прогрітим, доведеним до температури не вище 39 градусів, молоком. Додаємо борошно і ретельно перемішавши, відставляємо на деякий час ближче до тепла. Опара буде готова до використання після того, як підніметься пінної шапкою і почне слідом за цим опадати.

Крок 2:

Поки дріжджову суміш дозріває, підходящою за обсягом, просторою і невисокою мисці збиваємо яйця з усім рештою цукром і остившім розтопленим маслом. Додаємо ваніль, середню дрібку солі і поспевшую, готову опару, розмішуємо, особливо ретельно.

Крок 3:

Просіваємо тонкоячеистым ситом борошно, висипаємо до дріжджовий основі лише її частину і ретельно перемішуємо ложкою. Далі, поступово переходячи на заміс вручну, вводимо горсточками борошно.

Крок 4:

Виклавши зібралося в ком тісто на стіл, обминаємо намасленными руками, поки воно не припинить дуже явно липнути до долонь.

Крок 5:

Сформовав акуратним шаром, прибираємо дріжджове тісто знову в миску. Прикриваємо тонкою тканиною з «дихаючого» (натурального) матеріалу і прибираємо в тепло. Як перед тим надходили з опарою. Обсяг тесту після такої процедури збільшується до трьох разів.

Перед використанням дріжджове тісто треба добре обім’яти, а сформовать виробів дати час для відстань. Тільки в цьому випадку вийдуть дійсно повітряні і пишні вироби.