Дріжджове тісто для булочок пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати дріжджове тісто для булочок пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування дріжджового тіста для булочок з сухими і свіжими дріжджами: варіанти здобного тіста для булочок на воді, молоці, кефірі

Варіант 1: Здобне тісто для булочок на дріжджах – класичний рецепт

Пишною вийде випічка всього за декількох, але обов’язкових умовах. Не міняйте жирність сметани, молоко використовуйте калорійністю від 2,5 до 3,5 відсотків, борошно неодмінно просійте, вибравши тільки високосортний продукт. Принципової різниці між порошковими дріжджами і гранульованими немає, вважається, що гранули зручніше розмішувати. У нашому рецепті ми їх розчиняємо, так що і форма не має значення.

Інгредієнти:

  • яйця, сирі – 3 шт.;
  • 130 мл молока;
  • дріжджі, гранульовані – 11 грамів;
  • ложечка солі;
  • 20% сметана – 130 гр.;
  • цукор – три ложки;
  • 600 гр. борошна.

Покроковий рецепт пишного тіста для булочок на дріжджах

Крок 1:

Прогріваємо і переливаємо в глибоку миску молоко. Всипати ложку сухих дріжджів і цукру, помішуємо молоко до розчинення в ньому крупинок. Відставляємо суміш до тепла, чекаємо появи дріжджовий пінки.

Крок 2:

Цукор, що залишився зсипаємо в іншу, простору миску і вливаємо до нього яйця, трохи солимо. Найкраще вводити яйця, спочатку злив з шкаралупи в чашку, а після, в загальну миску. Якщо попадеться недоброякісне яйце, така маленька хитрість допоможе уникнути псування всієї суміші.

Крок 3:

До цукру з яйцями викладаємо сметану і збиваємо все віночком або на слабких оборотах міксером. Виливаємо в приготовану суміш піднялися піною дріжджі, перемішуємо.

Крок 4:

Порційно вводимо завчасно пересеянную борошно. Як тільки маса стане густою, висипаємо залишки борошна і добре вимішуємо руками, в кінці додаємо розтоплене, остигле масло. Ще протягом десяти хвилин обминаємо тісто на столі.

Крок 5:

Ретельно вымесив, збираємо тісто в кулю і поміщаємо його в досить простору, високу ємність, наприклад невелике відерце. Взявши верх харчовою плівкою, ставимо в тепло, де його потрібно витримати не менше півтора годин.

До приготування булочок можна починати, як тільки об’єм тіста збільшиться в три рази. Якщо в приміщенні тепло і дріжджі досить активні, це може статися і раніше зазначеного в рецептурі часу. При дотриманні температурного режиму і використанні якісних дріжджів, тісто може піднятися і за годину.