Джем з малини пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати джем з малини пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування малинового джему: як заготовити малиновий джем на зиму з желатином, крохмалем, желфиксом і без загусників

Варіант 1: Класичний рецепт малинового джему

Ароматні літні заготовки так гарні, що зовсім забувається, скільки клопоту було з ними по сезону. Зібрані нижче рецептури ми постаралися відібрати, виходячи, в тому числі, і з мінімальних витрат часу. Всі джеми, разнясь більшою мірою лише видом і густотою, смачні і ароматні, обирайте!

Інгредієнти:

  • три кілограми ягід свіжої малини;
  • півтора кілограма цукру-рафінаду.

Покроковий рецепт густого малинового джему

Крок 1:

Сортуючи за стиглості і перебираючи ягоди, відриваємо плодоніжки і вибираємо сміття. Ссыпав в друшляк, обполіскуємо малину водою і залишаємо в ньому, щоб трохи обсушити.

Крок 2:

Переклавши в простору миску, розминаємо малину товкачиком до стану пюре. Помістивши на плиту, повільно прогріваємо ягідне пюре. Довівши до закипання, проварюємо ягоди не менше чверті години, не забуваючи помішувати.

Крок 3:

Злегка остигнула масу частинами викладаємо в друшляк і перетираємо в чисту об’ємну миску. Якщо хочете отримати джем без насіння, для перетирання візьміть рідке металеве сито. Обов’язково попередньо зважте миску, це стане в нагоді в подальшому для розрахунку цукру.

Крок 4:

Встановлюємо миску з перетертої масою на ваги, зважуємо. Від отриманого ваги віднімаємо масу посудини. Відміряємо потрібну кількість цукру, розраховуємо, відштовхуючись від пропорції 1:1. Якщо вийшло 1,5 кг пюре, беремо рівно така ж кількість цукру.

Крок 5:

Висипаємо цукор в миску з ягідним пюре і ретельно перемішуємо. Помістивши на плиту, помішуючи, доводимо джем до закипання. Зменшуємо нагрівання так, щоб джем лише незначно кипів, і уварюють його протягом 25 хвилин. Час від часу злегка струшуємо миску, щоб з’являється на поверхні пінка зійшлася по центру – так її простіше прибрати.

Крок 6:

Готовий гарячий джем розфасовуємо за сухим, заздалегідь стерилізованим над парою, банкам, герметично укупориваем прокип’яченими кришками. До повного охолодження залишаємо варення під ковдрою в перевернутому положенні.