Манник класичний: девять простих покрокових рецептів пирога з дитинства

Як швидко і смачно приготувати манник класичний: девять простих покрокових рецептів пирога з дитинства

Покрокові рецепти лепешняку класичного з тіста на молоці, кефірі з сухофруктами, яблуками, какао

Варіант 1: Класичний манник

Традиційний рецепт класичного лепешняку з тіста на звичайному кефірі. Жирність, втім, як і свіжість продукту, великого значення не мають. З подкисшего кефіру теж вийде чудове, пишне і легке тісто. Стакан беремо стандартний на 250 мл, всі інгредієнти відміряємо однаковим посудом.

Інгредієнти

  • 1 ст. кефіру;
  • 1 ст. манки;
  • 1 ст. л. пудри;
  • 1 ст. цукру;
  • 1 ч. л. олії;
  • 2 яйця;
  • 1 ч. л. соди.

Покроковий рецепт класичного лепешняку

Крок 1:

Продукти беремо теплі, тобто яйця та кефір потрібно вийняти в тепло хоча б за пару годин до замісу тіста. Змішуємо повний стакан кефіру з такою ж кількістю крупи.

Крок 2:

Яйця можна разом з піском засипати відразу. Але краще їх збити в окремому посуді. Додаємо ці інгредієнти, слідом засипаємо харчову соду. Розмішуємо, залишаємо крупу для набухання на 25 хвилин.

Крок 3:

Беремо трошки олії, покриваємо форму зсередини. Особливо уважно промазуємо денце. Бока відокремити в будь-якому випадку легше. Викладаємо тісто з манкою для пирога. Розрівнюємо верхівку, щоб вийшла приблизно однакова товщина.

Крок 4:

Пора ставити пиріг на випічку. Готуємо манник в духовці. Піч попередньо потрібно прогріти до 180 °C. Через 35 хвилин виймаємо. Даємо пирогу охолонути, присипаємо пудрою. Прикрашати манник краще через ситечко. Можна викласти які-небудь трафарети, вийде гарно.

Для присипки пирога можна брати не тільки пудру, але і її суміш з корицею або подрібненою цедрою. Також для прикраси згодиться порошок какао. Але всі ці продукти бажано наносити на охолоджену поверхню.