Манник з яблуками: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати манник з яблуками: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього лепешняку з яблуками на кефірі і молоці, воді, без яєць і з сиром

Варіант 1: Класичний манник з яблуками на кефірі

Манник – всім знайомий пиріг, який люблять за просте приготування і доступні інгредієнти. Існує неймовірна кількість різних рецептур, але особливо вдаються варіанти з яблуками. Прекрасна альтернатива дріжджовим пирогів. Тут представлений класичний рецепт на кефірі, вказаний продукт середньої жирності. Насправді це не робить великого впливу на результат, так як додатково вводиться вершкове масло.

Інгредієнти

  • 70 р масла;
  • 200 г кефіру;
  • 3 яблучка;
  • 2 яйця;
  • 200 грамів манки;
  • 8 г розпушувача;
  • 160 грамів цукру.

Покроковий рецепт класичного лепешняку з яблуками

Крок 1:

Рецепт без борошна, цей інгредієнт буде замінюватися манною крупою. Її треба правильно підготувати. Отвешиваем, висипаємо в миску, заливаємо кефіром. Це дуже важливий момент, так як крупа повинна набрякнути. При використанні холодного кефіру залишаємо на 35-40 хвилин. Якщо продукт кімнатної температури або теплий, то витримуємо 20 хвилин.

Крок 2:

Поки можна зайнятися формою та іншими інгредієнтами. Посудину натираємо зсередини маслом, залишки продукту розтоплюємо, перегрівати не потрібно. Відміряємо цукор, змішуємо і збиваємо його з яйцями.

Крок 3:

З’єднуємо набряклу в кефірі крупу з іншими компонентами. Можна в манник додати пару щіпок солі, яка посилить смак пирога. Розмішуємо і засипаємо розпушувач.

Крок 4:

Готуємо яблука в самий останній момент, щоб вони не потемніли. Нарізаємо скибочками, не мельчим. Пересипаємо в тісто. Що стосується шкірки, то її можна зрізати або залишати, справа особистого смаку.

Крок 5:

Перемішане тісто для лепешняку відправляємо в попередньо оброблену форму і відразу можна ставити випікатися. Температура 180, вище робити не потрібно, часу приготування займе близько 35 хвилин.

Крок 6:

Спечений яблучний манник трохи охолоджуємо, тільки потім дістаємо з форми. Можна його чимось прикрасити, робити це краще перед подачею до столу. Зазвичай пиріг посипають пудрою, меленою корицею.

Можна сміливо замінювати вершкове масло звичайним маргарином, пиріг вийде значно дешевше, смак від цього не сильно зміниться.