Копчену сьомгу пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати копчену сьомгу пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування сьомги гарячого і холодного копчення: технологія копчення сьомги в домашніх умовах

Варіант 1: Класичний рецепт сьомги холодного копчення

Першим способом копчення риби, безумовно, був «гарячий» метод. Але в наш час куди звичніше риба більш ніжного, холодного копчення. Для нього використовують рибку, посолену без спецій, покладаючись на її власний смак і легкий аромат, залишений тліючим тирсою.

Інгредієнти:

  • тушка сьомги, масою до трьох кілограмів;
  • чотири ложки крупної солі;
  • цукор білий, рафінований – дві ложки.

Покроковий рецепт приготування домашньої сьомги холодного копчення

Крок 1:

Рибу розморозити будь-яким з «повільних» способів – просто на повітрі, або в «теплом» відсіку холодильника. Ніяких агресивних методів, навіть опускання в холодну воду, застосовувати не можна.

Крок 2:

Ретельно зчистити луску, особливу увагу приділіть важкодоступних місцях навколо плавників і на черевці. Випатрати, відокремити голову, обполоснути і промокнути сухою тряпицей.

Крок 3:

Наступний етап нескладний, але вимагає певної вправності, не турбуйтеся, якщо спочатку результат буде не дуже вдалий. Завдання – зрізати половинки філе з хребта, залишивши на нього самий мінімум м’якоті. Рибину покладіть на велику обробну дошку, горловиною в сторону руки, в якій звикли тримати ножа. Інструмент повинен бути з довгим і потужним лезом, гострої заточування. Вільною рукою притисніть тушку, а ніж направте паралельно дошці, уздовж хребта. Зрізайте філе поздовжніми рухами всього леза, як можна ближче до хребта, і навіть злегка зачіпаючи його, інакше край м’якоті буде виглядати вкрай несимпатично.

Крок 4:

Перевертаємо тушку хребтом вниз і таким же способом зрізаємо друге філе. На одному з одержаних шматків буде знаходитися спинний плавник – його теж акуратно видаляємо, підрізаючи ножем. Розклавши обидві половинки, за допомогою пінцета висмикуємо кісточки з черевця, захоплюючи з внутрішньої сторони, ближче до спинки.

Крок 5:

Приступаємо до попереднього засолу. Змішуємо сіль з цукром у пропонованій пропорції, зважуємо рибу і відміряємо по три ложки суміші на кожен кілограм. Отримані великі філе нарізаємо до шкірки, намагаючись її не пошкодити, ширина скибочок 4-5 сантиметрів, залежно від розмірів риби. Ємність відповідного розміру посипаємо тонким шаром засолочной суміші, кладемо перше філе, шкірою вниз. Рівномірно розсипаємо суміш по м’якоті, залишивши не більше ложечки, вкриваємо другим філе, надрізавши його таким же способом. Залишок суміші розсипаємо поверху, накриваємо, бажано спочатку пакетом, а потім і кришкою.

Крок 6:

Витримавши дві доби в холоді, швидко змив легким натиском води зайву сіль і промокнувши філе, підвішуємо на строк до шести годин, щоб воно трохи підсохло. Далі приступаємо до самого процесу копчення. Його деталі описати під кожну конкретну коптильню неможливо. Якщо у вас покупне пристрій – підкоригуйте наступний крок, звіряючись з інструкцією. Найчастіше необхідно змінити тривалість копчення або температуру.

Крок 7:

Для холодного копчення, засолення вищеописаним способом сьомги, виберіть опис «холодного» процесу, розрахуйте його на тривалість чотирьох годин. Спробуйте рибу, зрізавши тонкий скибочку з широкого краю, в разі необхідності залиште рибку ще на півтори години.

Крок 8:

Щоб рибка була дійсно ароматною, вивісите прокопчені філе на легкий протяг, на пару годин. Розділіть великими частинами, оберніть фольгою, в крайньому випадку розкладіть по пакетиках і витримайте в холодильнику до трьох днів.