Холодець з яловичини: вісім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати холодець з яловичини: вісім простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти холодцю з яловичини натурального, з желатином, мовою, куркою, свинячими ніжками

Варіант 1: Класичний холодець з яловичини

Не потрібно для холодцю вибирати м’якоть або вирізку. Навпаки, це страва найкраще готувати з шматків з кісточками, хрящами, сухожиллями. Вибираємо всі ті частини, які не можна перекрутити у фарш, використовувати для відбивних і котлет. Відмінно підходять гомілки, хвости, ребра.

Інгредієнти

  • 3,5 кг яловичини з кісточками;
  • 1 морквина;
  • 2 літри води;
  • 2 цибулини;
  • 1 головка часнику;
  • 2 лавра;
  • перець, сіль.

Покроковий рецепт класичного яловичого холодцю

Крок 1:

Ретельно вимиваємо шматки м’яса, при необхідності рубаємо. Іноді його вимочують кілька годин у холодній воді, щоб позбутися від сукровиці і отримати прозорий бульйон. Складаємо все м’ясо в каструлю, додаємо воду. Заливаємо 2,5 літра, частина піде з піною і википить.

Крок 2:

Доводимо До кипіння м’ясо на самому сильному вогні, не потрібно затягувати процес. Потім акуратно виловлюємо всю піну, прикриваємо і готуємо 3,5 години на маленькому вогні.

Крок 3:

Очищаємо моркву і цибулю, не нарізаємо, просто так закидаємо в каструлю до м’яса. На цьому ж етапі вводимо ложку солі, лавр, горошки перцю. Готуємо яловичину ще 1,5 години. Загальний час варіння повинно складати не менше 5 годин. Потім м’ясо виймаємо, остуджуємо. Бульйон проціджуємо. Цибуля викидаємо, а моркву можна використовувати в холодець, нарізаємо шматочками.

Крок 4:

Обираем яловичину від кісточок, ріжемо або просто розламуємо руками на дрібні шматочки. Очищаємо головку часнику, рубаємо і додаємо до м’яса, розмішуємо. Перекладаємо яловичину в миски, але до самого верху не наповнюємо.

Крок 5:

Проціджений бульйон потрібно спробувати. Недосолений холодець несмачний, краще його навіть злегка пересолити, як і у випадку з ковбасою. Заливаємо все м’ясо бульйоном. Охолодити при кімнатній температурі, потім прибираємо на 7-8 годин в холодильник. За цей час холодець застигне.

Згідно з правилами, співвідношення рідини і основних продуктів максимум 1:1, менше води можна додавати, більше не варто, інакше холодець не застигне.