Варення з яблук часточками прозоре на зиму шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з яблук часточками прозоре на зиму шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування варення з яблук часточками прозорого на зиму: класична та швидка рецептура, варіанти з апельсинами, лимоном, корицею

Варіант 1: Варення з яблук часточками прозоре на зиму – класичний рецепт

Бажаєте поласувати не просто ароматним і смачним, але ще і прозорим варенням? Доведеться витратити трохи часу. Ні, не на варку, а на періоди, доки воно буде остигати, гуснути, і наливатися бурштином. Потерпіть кілька діб, тим більше що можна хоч кожен день заводити з тазу варення, вистачило б лише яблук і посуду.

Інгредієнти:

  • кілограм ароматних яблук;
  • шістсот грамів цукру-піску.

Покроковий рецепт прозорого варення з часточками яблук на зиму

Крок 1:

Обмиваючи прохолодною водою, відриваємо у яблук хвостики. Не очищаючи шкірки, розпускаємо плоди на часточки, вирізаємо серцевину і «носики». Розпускаємо часточки пластинками товщиною трохи менше сантиметра.

Крок 2:

Відміряємо вказану кількість цукру. Обмиваємо і насухо обтираем миску для варіння варення. Пересипаючи цукром, шарами викладаємо в миску яблучні пластинки. Обов’язково добре присипте яблука і зверху.

Крок 3:

Накривши миску відповідної за розміром кришкою, на вісім годин залишаємо при кімнатній температурі. Не рекомендується витримувати довше, оскільки верхні дольки можуть злегка зів’янути. При варінні такі скибочки не будуть просочуватися сиропом і залишаться жорсткими.

Крок 4:

Після восьми годин, поміщаємо миску з яблуками на плиту, включаємо під нею середній нагрів. Доводячи до закипання, періодично струшуємо миску, щоб верхні дольки змішалися з тане цукром. Як тільки сироп почне інтенсивно вирувати, трохи знижуємо нагрівання і проварюємо до п’яти хвилин при незначному кипінні.

Крок 5:

Накривши кришкою, залишаємо варення на строк до восьми годин. Довівши заново до закипання, проварюємо далі п’ять хвилин при зниженій температурі. Через вісім годин повторюємо. Третю варіння можна зробити і через 13 годин, яблука, вже проварені в сиропі, не зіпсуються.

Крок 6:

В останній, четвертий раз, доводимо варення до закипання і проварюємо трохи довше – хвилин сім. Розкладаємо варення в стерильні банки і щільно укупориваем прокип’яченими металевими кришками, потім туго прокатуємо закаточним ключем.