Як приготувати смачні тонкі млинці на дріжджах: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати смачні тонкі млинці на дріжджах: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашніх тонких млинців на воді і молоці, кефірі, свіжих і сухих дріжджах

Варіант 1: Класичні тонкі млинці на дріжджах (живих)

Це блюдо складного називати важким словом «млинці», за цим рецептом виходять тоненькі і ажурні млинці з величезною кількістю дрібних дірочок. Готується це диво на сирих пресованих дріжджах і молоці. Тісту треба буде постояти не менше години, щоб воно выкисло, піднялося хорошою пінкою. Використовуємо велику і широку каструлю, так як маса збільшиться мінімум в три рази.

Інгредієнти

  • 500 мл молока;
  • два яйця;
  • 15 г дріжджів;
  • 60 г цукру;
  • 25 мл олії пісного;
  • 30 г вершкового масла;
  • 280 г борошна;
  • 0,5 ч. л. солі.

Покроковий рецепт класичних тонких дріжджових млинців

Крок 1:

Відливаємо приблизно половину склянки молока або трохи більше, підігріваємо до температури 38-40 градусів, додаємо ложечку піску, свіжі пресовані дріжджі і розчиняємо. Даємо опарі постояти, достатньо п’ятнадцяти хвилин, поки замішуємо основне тісто.

Крок 2:

Молоко, що залишилося також підігріти, масло вершкове розтопити. Без нього тісто теж можна робити. У миску (каструльку) розбиваємо яйця, додаємо сіль, насипаємо цукор, що залишився, доводимо це все до однорідності. Можна розтерти ложкою або збити віночком, виделкою.

Крок 3:

Заливаємо тепле молоко, вводимо масло, борошно, збиваємо, додаємо опару. Розмішуємо тісто, прикриваємо, даємо постояти 60-80 хвилин. Через 40-50 хвилин обов’язково перевіряємо. Якщо воно швидко піднімається, то злегка опускаємо, для цього просто розмішуємо.

Крок 4:

Рослинна олія ділимо навпіл. Одну частину вводимо в тісто за 10 хвилин до смаження млинців, добре розмішуємо. Другою частиною будемо змащувати сковороду. Використовуємо по краплях, ретельно натираємо поверхню перший раз. Можливо, далі мало не потрібно. Все залежить від сковороди.

Крок 5:

Піднялося дріжджове тісто потрібно злегка розмішати, потім набираємо в ополоник, іноді використовують для розливу пляшку. Відправляємо в сковороду, млинець повинен моментально схоплюватися, на ньому з’являться дірочки. Як тільки він підрум’яниться, перевертаємо, ще через хвилинку знімаємо.

Щоб перший млинець не вийшов грудкою, нічого не прилипло, виливаємо тісто на добре розігріту сковороду, а потім можна трохи зменшити вогонь.