Настоянка з черемхи: 6 простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати настоянку з черемхи: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти настоянки з черемхи з цукром, вишневими листям, горіхами, медом

Варіант 1: Класична настоянка з черемхи з цукром на горілці

Черемха не дуже часто використовується для заготовок з-за великої кісточки і тонкої м’якої оболонки. Зате ця ягода ідеально підходить для домашнього алкоголю. З неї виходять відмінні настоянки. Тут рецепт з горілкою. Існує думка, що при контакті зі спиртом з кісточок виділяється синильна кислота, яка є небезпечною отрутою. Це насправді так, але боятися не варто. Виділятися отрута починає мінімум через 6 тижнів настоювання, а це півтора місяці.

Інгредієнти

  • 1 літр горілки;
  • 200 г черемхи;
  • 100 г цукру.

Покроковий рецепт класичної настоянки з черемхи

Крок 1:

Ягоди черемхи обриваємо від гілочок. Так як робиться не вино, їх можна і навіть потрібно промити. Потім пересипаємо у велику банку, в якій все вміститься. Відразу підбираємо щільну, цілу капронову кришку, яка захистить від попадання повітря і запобігти випаровування спирту.

Крок 2:

Додаємо до черемухе цукровий пісок, а потім і горілку. Закриваємо кришкою, інтенсивно струшуємо кілька разів. Так як піску не дуже багато, він чудово розчиниться, сироп готувати в цьому рецепті не потрібно. Відправляємо настоянку в шафу або в інше темне і тепле місце. Рекомендується щодня струшувати.

Крок 3:

Через три з половиною тижні зливаємо горілчану настоянку, залишаючи ягоди черемхи в банку. У воронку кладемо шматочок вати, пропускаємо через неї отриману настоянку. Можна фільтрувати відразу в пляшки, укупориваем. Ягоди черемхи повторно використовувати не можна, відразу викидаємо.

Крок 4:

Ставимо настоянку ще на 3-4 дні, після чого напій можна вважати готовим до вживання. Зберігаємо в темному приміщенні в посуді із скла.

Ні в якому разі не використовуємо для настойки листя черемхи, кору, гілочки. В них міститься набагато більше синильної кислоти, ніж у ягодах. Під дією спирту вона дуже швидко вивільняється, такий напій може принести велику шкоду організму.