Тісто для пиріжків з картоплею пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати тісто для пиріжків з картоплею пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування дріжджового, прісного і заварного тіста для пиріжків з картоплею

Варіант 1: Класичний рецепт тіста для пиріжків з картоплею

Раніше найвдаліші рецепти тіста для пиріжків листувалися з зошита в зошит, яку дбайливо зберігали і передавали від мами до доньки. Зараз же всі секрети приготування можна знайти в інтернеті.

Тісто для пиріжків з картоплею можна приготувати різними способами: на дріжджах і без них, з кефіром або заварним методом. І картопляне пюре – найкраща начинка для пиріжків з нижчеперелічених варіантів тесту.

Інгредієнти:

  • стакан молочка;
  • яйце;
  • чайна ложечка сухих дріжджів;
  • чайна ложка цукру;
  • 200 гр. борошна вищого сорту;
  • 4 столових ложки рослинного масла;
  • щіпка солі.

Покроковий рецепт тіста для пиріжків з картоплею

Крок 1:

Стакан молочка налити в каструльку і на невеликому вогні підігріти до 35-37 градусів. Перелити в глибоку чашку (яка теж повинна бути теплою). Висипати в нього дріжджі, дрібку солі і цукор. Трохи перемішати і залишити на 6-8 хвилин, щоб дріжджі активізувалися.

Крок 2:

Коли на поверхні молочної суміші з’являться бульбашки з пінкою, можна приступати до замішування тіста. Якщо ж цього не сталося, то опара не вийшла і потрібно почати все з початку.

Крок 3:

У чашу з молоком розбити куряче яйце і влити олію. За допомогою віночка або ложки трохи збити масу.

Крок 4:

Необхідну кількість борошна двічі просіяти через ситицо, щоб вона засвоїла киснем і майбутні пиріжки були пишними і легкими. Невеликими порціями всипати борошно в чашу з молоком і дріжджами, постійно розмішуючи ложкою.

Крок 5:

Коли тісто почне збиратися навколо ложки і відлипати від стінок чаші, потрібно перекласти його в інший посуд, попередньо змащену олією. Зверху прикрити тонким кухонним рушником або харчовою плівкою і прибрати в тихе тепленьке місце приблизно на годину.

Крок 6:

Через 50-60 хвилин тісто має піднятися в 2 рази. Тоді можна починати ліпити пиріжки з картоплею.

Не слід сильно розкачувати тісто, щоб воно не стало жорстким. Під час дозрівання тіста його слід кілька разів розім’яти і відбити.