Осетинські пироги: девять простих покрокових рецептів з різними начинками

Як швидко і смачно приготувати осетинські пироги: девять простих покрокових рецептів з різними начинками

Покрокові рецепти осетинських пирогів з сиром, картоплею, м’ясом і птицею, зеленню, капустою

Варіант 1: Класичні осетинські пироги з сиром

Традиційне тісто для осетинських пирогів готується на кефірі з дріжджами. В даному варіанті потрібен всього один пакетик. З цієї кількості продуктів виходить три тонких пирога. Саме в такій кількості їх подають до столу, поклавши один на одного і щедро змастити вершковим маслом.

Інгредієнти

  • 0,5 ст. води;
  • 250 мл кефіру 2-3%;
  • 10 г дріжджів;
  • 25 грамів кропу;
  • 530 грамів борошна;
  • 450 грамів сулугуні;
  • 70 грамів масла;
  • 50 грамів сметани;
  • 10 грамів цукру.

Покроковий рецепт класичних осетинських пирогів

Крок 1:

Починати потрібно неодмінно з тесту, так як йому потрібно буде вистоятися близько 45 хвилин, може, трохи більше, точний час залежить від кислоти кефіру і температури в приміщенні. У воді розчинити цукор і рецептурну кількість дріжджів, дати постояти кілька хвилин.

Крок 2:

В іншу миску закидаємо яйце, кефір, вводимо третина чайної ложки солі і збиваємо виделкою (або віночком). Додаємо дріжджову суміш, потім вводимо борошно. Має піти приблизно півкіло, трохи залишиться від рецептурного кількості для посипання столу. Як тільки тісто стане щільним, додаємо 20 г розм’якшеного або розтопленого масла, вимішуємо, накриваємо, даємо піднятися.

Крок 3:

Для начинки рубаємо кріп, або натираємо сир нарізаємо дрібно, змішуємо, для клейкості додаємо сметану. Можна замінити кефіром. Розмішуємо, ділимо на три купки, можна відразу сформувати кульки.

Крок 4:

Тісто піднялося? Його теж ділимо на три частини, з кожної розтягуємо або розкачуємо корж, стіл присипаємо борошном. У центр кладемо один комочок сирної начинки, збираємо до купи краю, щоб вийшов колобок з фаршем. Розплющуємо його в коржик близько 2-3 см завтовшки, відправляємо на деко.

Крок 5:

Ставимо перший осетинський пиріг в духовку, розігріту до 220 градусів. Поміщаємо на нижній рівень. Формуємо другий пиріг. Через 10 хвилин перший пиріг ставимо на верхній рівень, а другий корж на нижній. Ще через 7-10 хвилин перший осетинський пиріг виймаємо, другий піднімаємо, третій встановлюємо.

Крок 6:

Обов’язковий момент – змазування. По черзі покриваємо пироги щедрим шаром вершкового масла, укладаючи один на одного. Важливо це робити відразу, як тільки вироби виймаються з духовки.

Якщо духовка добре пече, то можна спробувати відразу випікати пироги на середньому рівні і навіть встановлювати відразу два дека.