Тісто для осетинських пирогів: шість простих покрокових рецептів з різних інгредієнтів

Як швидко і смачно приготувати тісто для осетинських пирогів: шість простих покрокових рецептів з різних інгредієнтів

Покрокові рецепти тесту для осетинських пирогів на кефірі з дріжджами і без них, на соді, сметані, молоці, майонезі

Варіант 1: Класичне тісто для осетинських пирогів

За цією рецептурою вийде три осетинських пирога стандартного розміру. Саме в такій кількості їх подають на святковий стіл. Традиційне тісто на кефірі, але з додаванням пресованих дріжджів. Тут вони замінені сухим гранульованим аналогом, так як він зараз частіше продається в магазинах.

Інгредієнти

  • 500 г борошна;
  • 250 г кефіру;
  • 0,1 літра води;
  • 3 грама солі;
  • 2 ч. л. дріжджів;
  • яйце;
  • 25 мл олії;
  • 10 грамів цукру.

Покроковий рецепт тіста на осетинський пиріг

Крок 1:

Кефір повинен мати кімнатну температуру. Виливаємо його у велику миску, додаємо трохи гарячу воду, швидко розмішуємо. В результаті вийде тепла рідина, оптимальна для зростання і розвитку дріжджів.

Крок 2:

В яйце кидаємо сіль і цукор, збовтуємо, виливаємо в кефір, додаємо дріжджі, розмішуємо. Досягаємо повного розчинення.

Крок 3:

Додаємо в чашку трохи борошна. Поки маса рідка, місимо її віночком. Потім вводимо ще трохи борошна, починаємо м’яти руками, поступово підливаючи масло.

Крок 4:

Додаємо решту по рецептурі борошно, мнемо тісто ще не менше п’яти хвилин. За цей час воно стане м’яке, однорідне, додаємо кілька крапель олії, щоб змастити поверхню і боки миски. Відправляємо в тепло для підйому. Бажано зверху накрити тканиною.

Крок 5:

Приблизно через 50-60 хвилин потрібно перевірити тісто. Так як воно готується на кефірі, який містить кислоту, достатньо одного повного підйому. Після чого викладаємо масу на стіл, ділимо на три частини, ліпимо осетинські пироги з будь-якими начинками.

Якщо вдома прохолодно, то для підйому можна прибрати миску з тістом в духовку з включеною лампочкою. Якщо вона електрична, прискорить процес нагрівання. Включаємо мінімальну температуру і відкриваємо дверцята.