Царський варення з аґрусу пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати царський варення з аґрусу пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування царського варення з агрусу з вишневими листям, горілкою, горіхами, цитрусам

Варіант 1: Класичний рецепт царського варення з агрусу

Бурштиновий сироп і напівпрозорі ягідки – не дарма ласощі отримало таку назву. Поласувати ним, втім, цілком доступно, аґрус досить поширена культура. У підбірці є рецепт, за яким в середину ягідок закладають скибочки горіхових ядерець, і його прийнято вважати класичним. Але, зважаючи на високу складність приготування, пропонуємо вважати класикою більш доступне варення.

Інгредієнти:

  • свіжозібрані вишневі листя – 30 шт.;
  • склянку чистої води;
  • півтора кілограми білого цукру;
  • кілограм трохи недоспелого аґрусу.

Покроковий рецепт царського варення з агрусу

Крок 1:

Для варення ягоди краще купувати з невеликим запасом. Огляньте їх, видаліть переспілі, відібрані для варіння промийте, видаліть з них залишки плодоніжок та віночків. Дайте агрусу трохи обсохнути, потім ягідки розпускаємо надвоє і видаляємо насіння, складаємо в емальовану каструлю, перекладаючи ягідки листям вишні.

Крок 2:

Залив окропом, залишаємо на шість–сім годин. Зваріть Сироп зі склянки води з цукром, а воду, в якій знаходився аґрус, вилийте. Листя вишні видалити, ягідки, не обсушивая, опускаємо в киплячий сироп. При середньому нагріві проварюємо десять хвилин, потім залишаємо з плити і витримуємо до семи годин.

Крок 3:

Знову увімкніть під варенням помірний нагрів і варіть до готовності. Ємність з варенням, знявши з плити, тут же переставте в простору миску і, наливши в неї воду, швидко охолодіть. Варення придатне для консервації, також його можна просто розлити в чисті, абсолютно сухі банки, закрити пергаментом і туго затягнути линвою або резиночкою.