Варення з абрикосів вісім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з абрикосів вісім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування варення з абрикосів: класичний на зиму, «п’ятихвилинка» без кісточок з ядерцями, «Часточки у власному соку», смажене на сковороді, по-грецьки, з пектином, з апельсинами

Варіант 1: Класичний рецепт варення з абрикосів

Абрикосове варення, мабуть, одне з найулюбленіших і найпопулярніших. Якщо на вашій присадибній ділянці ростуть абрикоси, обов’язково приготуйте смачне варення. Спочатку ми розглянемо класичний рецепт на зиму, потім «п’ятихвилинку» ядерцями, після кілька варіантів, перевірених багатьма господинями. Вибирайте потрібний вам рецепт і порадуйте своїх рідних солодким частуванням.

Інгредієнти:

  • півтора кг абрикосів;
  • два кг цукрового піску;
  • шістсот мл чистої води;
  • чотири гр лимон кислоти.

Покроковий рецепт варення з абрикосів

Крок 1:

Абрикоси вибираємо свіжі, не залежані, обов’язково стиглі і міцні. Відокремте плодоніжки, промити і протріть чистою сухою тканиною, щоб вони висохли.

Крок 2:

У велику каструлю налийте воду, дочекайтеся, коли вона почне кипіти і акуратно, перекладіть в неї абрикоси.

Варимо три хвилини на середньому вогні.

Крок 3:

Відкиньте абрикоси на друшляк, пролийте на них трохи холодної води. Потім дерев’яною зубочисткою зробіть проколи на кожному абрикосі, в декількох місцях.

Крок 4:

Тепер беремо великий емальований таз. Наливаємо вказану кількість води, засипаємо цукром-піском і доводимо на середньому вогні до повного розчинення кристалів цукру.

Крок 5:

У киплячий сироп викладаємо абрикоси, підсипаємо лимонну кислоти і перемішуючи, доводимо до закипання.

Якщо на поверхні абрикосового варення утворюється пінка, знімаємо її шумівкою.

Крок 6:

Зніміть миску з вогню, закрийте марлею і залиште годин на вісім до охолодження.

Потім повторюємо процедуру ще раз.

Крок 7:

Отже, проварюємо варення останній раз, але вже хвилин десять. Перевірте готовність – капніть трохи варення на холодну тарілку. Якщо вона не розтеклася, а зберегла свою форму, варення готове.

Гарячим розкладаємо по чистим банкам і закручуємо кришками. Переверніть догори дном, щоб переконатися, що все герметично. Накрийте ковдрою, залиште до повного охолодження на підлозі. Тепер варення можна прибирати на довге зберігання.